Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ / сторінка 6

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Зроблено наголос на необхідності розвитку механізму заставних сум за можливі лісопорушення та системи екологічного страхування у лісовому господарстві. Пропонується визначати величину заставних сум від можливого лісопорушення (ЛЗС):
, (1)
де l=1 - L – кількість факторів ризику лісопорушень;- збиток від загибелі (знищення) i-го ресурсу та екологічних функцій лісу; - збиток від погіршення стану i-го ресурсу та екологічних функцій лісу внаслідок прямої дії деструктивних факторів;- збиток у зв’язку із зниженням продуктивності i-го виду ресурсу лісу з урахуванням екологічної складової внаслідок синергізму дії деструктивних факторів; З - витрати на ліквідацію лісопорушень; ЛЗСф – фактичний розмір витрат на запобігання та ліквідацію лісопорушень.
Удосконалення діючої системи лісокористування, можливе на екосистемній основі, потребує проведення системного лісівничо-еколого-економічного аналізу, який повинен охоплювати всі аспекти екологізації лісового господарства, у т.ч. наслідки екодеструктивності лісокористування. Доцільність проведення лісівничо-еколого-економічного аналізу стану лісових ресурсів (у т. ч. і різних видів лісопорушень) зумовлена не тільки розвитком ринкових відносин у сфері лісокористування, але і необхідністю підвищення темпів екологізації суспільного виробництва та потребами нейтралізації негативних явищ зниження сировинних та середовищезахисних функцій лісу на превентивній основі. У роботі сформульовані основні завдання цього аналізу. Показники лісівничо-еколого-економічного аналізу розглядаються як основа визначення шляхів вирішення проблем, пов'язаних зі стабільністю існуючих лісівничо-еколого-економічних взаємозв'язків щодо виявлення тих ланок деградаційних змін, які можна безпосередньо призупинити та змінити на краще. З іншого боку, постає питання про своєчасне визначення виникнення еколого-економічних та соціальних проблем природокористування у лісовому господарстві, а також виявлення тенденцій зростання залежності системи життєзабезпечення людини від надійності та адекватності аналітичних досліджень деградації лісів. Дослідження наслідків модифікаційних впливів на лісові екосистеми умовно розділяються на три стадії: аналітична (взаємопов'язані дослідження лісівничих, екологічних і економічних характеристик лісових об'єктів та виробничих процесів), порівняльна (встановлення збігів та розбіжностей властивостей лісових компонентів в умовах зміни навколишнього середовища під дією комплексу чинників), системна оцінка зміни стану лісових біогеоценозів внаслідок впливу різноспрямованих факторів. Еколого-економічний моніторинг розглядається як складова частина еколого-економічного аналізу або як сигнальна інформаційна система для поглиблення аналітичних досліджень деструктивних процесів, що виникають у лісовому середовищі.
Незалежно від форми власності на лісові ресурси економіка лісового господарства повинна бути поставлена у відповідну залежність від посилення (зниження) екологічних функцій лісів у процесі господарської діяльності. Дослідженнями доведено, що екологізація лісового господарства має знаходити досить повне відображення в усій системі лісівничих, екологічних, техніко-економічних, фінансових показників, що характеризують лісогосподарську та промислову діяльність лісогосподарських підприємств. В основі побудови комплексної оцінки лежить такий підхід: лісівничі, екологічні та економічні оцінки діяльності лісових підприємств взаємопов'язані і взаємообумовлені, тому оцінка має бути лісівничо-еколого-економічною, такою, як і лісівничо-еколого-економічне обгрунтування розміру, обсягів лісогосподарських заходів. Оцінку деструктивності використання та відтворення лісових ресурсів пропонується здійснювати на основі комплексної системи лісівничо-еколого-економічних показників, сукупність яких може визначати поняття “лісівничо-еколого-економічний рівень деструктивності лісокористування” (ЛЕЕРДЛ). Під ЛЕЕРДЛ розуміється система відносних показників, що характеризують ступінь впливу антропогенних, природних факторів і виробничо-господарської діяльності на стан лісових біогеоценозів у взаємозв'язку і взаємообумовленості з лісівничими, екологічними, економічними, фінансовими та соціальними показниками ефективності освоєння та відтворення лісових ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок