Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ / сторінка 7

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

У роботі запропонована комплексна система напрямків і відповідних показників лісівничо-еколого-економічного рівня використання і відтворення лісових ресурсів, яка враховує основні види лісокористування (включаючи використання екологічних функцій лісів), зниження біорізноманітності, динаміку екологічного стану лісів, а також витрати на ведення лісового господарства. Основні напрямки та показники еколого-економічного рівня деструктивності використання і відтворення лісових ресурсів є основою вивчення впливу дестабілізуючих факторів та екологічних наслідків прийнятих лісогосподарських рішень на стан лісового фонду з урахуванням фактору часу, інструментом встановлення рівня відповідальності за порушення екологічних вимог господарюючих суб'єктів на лісових територіях, інформаційною базою для загальної або деталізованої характеристики наслідків впливу діяльності підприємств зовнішнього середовища з метою мотиваційного забезпечення охорони лісових ресурсів, а також обгрунтування застосування необхідних лісоохоронних заходів.
Сучасний стан економіки лісового господарства і відсутність достатніх фінансових ресурсів на забезпечення збалансованого розвитку лісогосподарського виробництва визначають доцільність використання екологоорієнтованих економічних методів управління лісокористуванням. Перевага віддається економічним інструментам, що передбачають стимулювання підприємств і організацій за успіхи в раціональному лісокористуванні.
Одним із ринкових механізмів регулювання екодеструктивності лісокористування пропонується введення екологічного страхування на обов'язковій та добровільній основі. У дисертації розроблена оганізаційно-структурна схема становлення системи обов'язкового екострахування в лісовому господарстві (рис.1).
Рис.1 Організаційно-функціональна структура системи
обов’язкового екологічного страхування в лісовому
господарстві
Пропонується формування страхового фонду генеральної відповідальності на примусовій основі найбільш небезпечних підприємств різних галузей і виробництв, яким забезпечуються різні (комбіновані) види страхування екологічних ризиків і створюються умови економічної мотивації підвищення відповідальності за заподіяння екологічної шкоди лісовим екосистемам та компенсації можливих економічних збитків об'єктам лісогосподарювання. На першому етапі розвитку системи лісоекологічного страхування доцільно орієнтуватися на загальні терміни позивної давнини (3 роки), але з урахуванням тривалості періоду лісогосподарського виробництва цей період може бути з 10-25- річними термінами.
Страхування підвищених екологічних ризиків, що виникають у процесі лісогосподарського виробництва, можливе шляхом формування фонду страхування найнебезпечніших (підвищених) ризиків, спрямованого на компенсацію власних збитків у лісовому господарстві в разі реалізації страхових явищ.
Доведено, що відносна стійкість і відкритість лісових екосистем, враховуючи інтенсивний обмін між лісовими компонентами та навколишнім природним середовищем, та синергетичний вплив виробничих процесів лісокористувачів, які не входять до системи управління лісовим господарством, зумовлюють зниження рівня екосистемного стану лісів. З цих позицій доцільно для таких користувачів створювати фонд охорони та захисту лісів, який буде спрямований на охорону лісів як державних лісових підприємств, так і підприємців у галузі лісового господарства.
Побудова системи обов'язкового екологічного страхування зумовлює посилення економічної відповідальності підприємств-забруднювачів за завдані збитки у разі значного погіршення умов функціонування лісових екосистем та зниження якості і продуктивності лісових ресурсів у розмірах, що відповідають реальним фінансовим можливостям підприємств. Положення про необхідність застосування примусових процедур координації діяльності страхувальників різних рівнів і страхових фондів дозволить реалізувати принцип встановлення рівних правосуб'єктних економічних відносин.
Побудова системи добровільного екострахування для державних підприємств лісового господарства та суб’єктів лісогосподарського підприємництва забезпечує право юридичних та фізичних осіб на страхування своїх інтересів у наданні страхового захисту в сфері охорони та відтворення лісових ресурсів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок