Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ / сторінка 8

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,05 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Система добровільного страхування включає: фонди страховиків добровільного страхування лісоекологічних ризиків, товариства взаємного страхування (ТВС), власні резерви підприємств. Запропоновано створювати товариства взаємного страхування як лісокористувачами, так і на основі принципів організації взаємного та акціонерного страхування, тобто з тимчасовим пайовим капіталом (змішаного типу). Інтеграція економічних інтересів лісогосподарських підприємств, лісоексплуатаційних підприємств та підприємств, безпосередньо пов'язаних з використанням лісових територій або лісогосподарським виробництвом, а також зацікавлених юридичних та фізичних осіб з позиції взаємокорисних рівносуб'єктних відносин у процесі формування та функціонування ТВС з тимчасовим пайовим капіталом дозволяє оптимізувати фінансово-економічну діяльність всіх розглянутих суб'єктів одночасно з вирішенням питань екологічної спрямованості. Впровадження екологічного страхування в рамках створення страхового фонду ТВС розглядається в такій послідовності: перший етап введення екострахування здійснюється виходячи тільки з обліку деревинних ресурсів; другий етап включає комплексну оцінку всіх сировинних ресурсів; третій етап здійснюється на основі оцінки розміру сировинного й екологічного лісокористування; четвертий - охоплює страхування лісових ресурсів з урахуванням їх дії на екологічний потенціал великих територій.
У дисертації запропоновані підходи, зокрема, до визначення величини еколого-економічного ризику виникнення лісових пожеж, розрахунку страхових тарифів при прийнятті на страхування лісових об'єктів. Визначення страхових тарифів пропонується здійснювати на підставі ставки страхового внеску з одиниці страхової суми створення (ціни) лісового об'єкта і величини імовірності виявлення деструктивних факторів (ризику) та суми економічного збитку.
У дисертації зроблено розрахунки страхових тарифів при страхуванні екологічних ризиків загибелі лісових культур у Сумському лісгоспі. Величина страхового внеску з 1000 грн. витрат на створення лісових земель може знаходитися в межах 170-276 грн. / га.
Сформульовані методичні підходи до визначення страхового внеску при страхуванні ризику виникнення лісових пожеж. Основна частина нетто-ставки (Тоі ) може визначатися за формулою:
(2)
де - величина збитку на 1 га площі, що вкрита лісом, від лісових пожеж за j років i-го страхувальника; p іj - імовірність пошкодження площі , що вкрита лісом, пожежами за j років i-го страхувальника; - величина площі страхування (100 га).
Величина збитку на 1 га площі, що вкрита лісом, від лісових пожеж розраховується як середня зважена, виходячи з рівня збитку і величини площі пошкодження на один страховий випадок.
У дисертаційній роботі зроблені розрахунки тарифних ставок при страхуванні лісових територій від пожеж для підприємств ДЛГО "Сумиліс" (табл. 1) та у розрізі адміністративних областей України. Запропоновано підхід до класифікації лісових територій за категоріями антропогенної пожежної небезпеки, що враховує ступінь виявлення джерел загоряння лісів (кількість випадків / 1000 га на рік): високий (3,1 і більше), вище середнього (1,1-3,0), середній (0,5-1,0),нижче середнього (0,11-1,0) низький (менше 0,1). Результати свідчать про доцільність введення обов'язкового екологічного страхування ризику виникнення лісових пожеж. Зазначено, що для страхувальників, які відносяться до групи особливо небезпечних підприємств (ОНП), при складанні страхового договору передбачаються додаткові умови (додаткове навантаження) про прийняття на страхування найвищого ризику. З економічної точки зору страховик підвищує суму страхового внеску за рахунок відрахувань у фонд катастроф і такимчином реалізує еквівалентний підхід до страхувальників. Такий підхід створює передумови екологічної мотивації поведінки ОНП та проведення ними необхідних заходів з метою послаблення дії ризикових чинників.


Таблиця 1
Розрахунок тарифної ставки при страхуванні 100 га площі, що вкрита лісом, від
ризику виникнення лісових пожеж для підприємств ДЛГО "Сумиліс" за 1991 - 1998 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНІ ОСНОВИ ЗАПОБІГАННЯ ЕКОДЕСТРУКТИВНОСТІ ЛІСОКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок