Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО БУРЯКОВОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ

ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО БУРЯКОВОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ

Назва:
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО БУРЯКОВОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,65 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ДОБРОВОЛЬСЬКА Елла Володимирівна
УДК 633.63:631.171
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ
ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО
БУРЯКОВОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ
Спеціальність 08.07.02 – економіка
сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Житомир – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Подільському державному аграрно-технічному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент,
Бабанін Валерій Веніамінович,
Подільський державний аграрно-технічний університет,
завідувач кафедри економіки підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
старший науковий співробітник,
заслужений економіст України
Коденська Марія Юхимівна,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки”, м. Київ, головний науковий співробітник

кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник,
Бондар Володимир Сергійович,
Інститут цукрових буряків УААН, м. Київ, завідувач лабораторією економіки і рганізації виробництва цукрових буряків та насіння
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, кафедра менеджменту
Захист відбудеться 14 березня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.083.02 в Державному агроекологічному університеті Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7, ауд. 55.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державного агроекологічного університету Міністерства аграрної політики України за адресою: 10008, м. Житомир, Старий бульвар, 7.
Автореферат розісланий 11.02 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.П. Якобчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Важливу роль у вирішенні продовольчої проблеми країни відіграє цукровий підкомплекс. Він функціонує на стику галузей – харчової промисловості та сільського господарства і його ефективність залежить від узгоджених дій всіх суб’єктів господарської діяльності, що входять до нього – бурякосіючих господарств і цукрових заводів, надійності економічних зв’язків, паритетних взаємовідносин між виробниками цукрової сировини і її переробниками.
Несприятливе економічне становище АПК, зниження обсягів інвестицій, недосконалість податкової і кредитної систем, прорахунки у ціноутворенні, недостатня державна підтримка і захист внутрішнього ринку від конкуренції з боку імпортерів цукру-сирцю, погіршення фінансового становища більшості підприємств буряковоцукрового підкомплексу привели галузь до кризи. В Україні прослідковується стійка тенденція до скорочення посівних площ, зниження урожайності та валових зборів цукрових буряків, зменшення обсягів виробництва цукру. Наша держава з одного із найбільших у світі виробників і експортерів цукру перетворюється на стійкого імпортера цього продукту.
Актуальність теми дисертаційного дослідження обумовлена необхідністю пошуку шляхів і вжиття конкретних заходів з реформування економічних відносин в буряковоцукровому підкомплексі, економічних і технологічних рішень, стосовно регіональних особливостей, а також недостатністю вивчення самих регіональних особливостей в сучасних умовах.
Стан вивчення проблеми. Пошуку реальних шляхів виходу з кризи, дослідженню проблеми становлення і ефективного функціонування бурякового підкомплексу присвячені праці багатьох вчених: Борщевського П.П., Бондаря В.С., Дусанівського С.Л., Єранкіна О.О., Зайця О.С., Імаса Є.В., Коденської М.Ю., Пиркіна В.І., Поплавського В.Г., Роїка М.В., Шпичака О.М., Яремчука І.Г. та інших.
Ринкові перетворення докорінно змінили умови функціонування буряковоцукрового виробництва, а регіональні особливості вимагають поглибленого вивчення процесів і пошуку шляхів, що забезпечать динамічний розвиток та ефективне функціонування регіонального буряковоцукрового підкомплексу АПК.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОГО БУРЯКОВОЦУКРОВОГО ПІДКОМПЛЕКСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок