Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТИМУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

СТИМУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
СТИМУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,01 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
ПЕТЬКО Людмила Василівна

УДК 37.032: 379.85


СТИМУЛЮВАННЯ
СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07 – теорія та методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України на кафедрі філософії освіти (м. Київ), Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Киричук Валерій Олександрович,
Центральний інститут післядипломної
педагогічної освіти АПН України,
доцент кафедри психології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Савєнкова Людмила Олексіївна,
Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана,
завідувач кафедри педагогіки та психології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Фокін Сергій Павлович,
Національний авіаційний університет,
Інститут міжнародних відносин,
доцент кафедри країнознавства та туризму.
Захист відбудеться 20 грудня 2007 р. о 16.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.09 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за адресою: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано „14” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ж.В. Петрочко
1
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Завданням освітянської політики держави у розв’язанні проблем підростаючого покоління на сучасному етапі стає виховання гуманістично спрямованого громадянина демократичного суспільства, який би у своїй життєдіяльності мав активну позицію, умів її відстояти, знав та любив свою батьківщину. Аналіз особливостей розвитку вихованців підліткового віку показує, що це не лише період труднощів і суперечностей, але й час для реалізації їхніх внутрішніх та зовнішніх можливостей, які, зокрема, яскраво проявляються у процесі туристсько-краєзнавчої діяльності.
Результати наукових досліджень у галузі філософії, педагогіки, психології, соціології дозволяють окреслити різні аспекти даної проблеми. Так, з позицій філософії проблема життєдіяльності людини відображена в працях учених: Є.Ануфрієва, П.Вацлавика, О.Кирилюка, В.Когана, В.Мовчан, А.Ребенко, Л.Саввіної, Г.Широкалової, J.Habermas, M.Foucault, J.Turowskego, M.Weber, де розглядаються питання, присвячені взаємодії особистості і суспільства, особистості і колективу.
У загальнопедагогічному плані проблема висвітлювалася в працях видатних педагогів А.Макаренка, В.Сухомлинського, К.Ушинського. Окремі положення проблеми теорії діяльності та суб’єкта оприлюднені в роботах К.Абульханової-Славської, Б.Ананьєва, А.Зосимовського, А.Капської, О.Киричука, О.Леонтьєва, Т.Мальковської, А.Петровського, Л.Савєнкової, де простежується залежність виховання життєвої активності особистості, і соціально-комунікативної зокрема, від організації життєдіяльності підлітків у малих соціальних групах.
Особливості становлення соціальної активності, прояву і розвитку її в підлітковому віці у різних сферах діяльності вивчали І.Булах, Р.Вайнола, І.Волков, Б.Грудинін, О.Карпенко, Л.Кацнельсон, Ю.Мороз, О.Поліканова, Є.Рогов, Ю.Руденко, І.Філіппова, С.Фокін, Г.Хандамишвілі, О.Хоптяр, Н.Шарова. У невеликій кількості спеціальних досліджень (В.Киричук, С.Тарасюк) розглядалося питання стимулювання соціально-комунікативної активності (СКА) старшокласників та дітей із затримкою психічного розвитку.
Водночас у зазначених роботах не розкриті структура, рівні та зміст СКА підлітків, внутрішні і зовнішні чинники її стимулювання в умовах організації позанавчальної роботи. У зв'язку з цим стає важливим виявлення та теоретичне обґрунтування ефективних форм і методів організації, а також керівництва туристсько-краєзнавчою діяльністю (ТКД), спрямованою на стимулювання СКА підлітків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТИМУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНО-КОМУНІКАТИВНОЇ АКТИВНОСТІ ПІДЛІТКІВ У ПРОЦЕСІ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок