Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Статистичне оцінювання та оптимальна реконструкція в ультразвуковій та магніторезонансній інтроскопії

Статистичне оцінювання та оптимальна реконструкція в ультразвуковій та магніторезонансній інтроскопії

Назва:
Статистичне оцінювання та оптимальна реконструкція в ультразвуковій та магніторезонансній інтроскопії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Радченко Сергій Петрович
УДК .082.4/.7, .2, 
Статистичне оцінювання та оптимальна реконструкція в ультразвуковій та магніторезонансній інтроскопії

01.04.03 - радіофізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук.Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі медичної радіофізики радіофізичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Адміністрація Президента України.
Наукові керівники:
доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України Находкін Микола Григорович, професор кафедри кріогенної і мікроелектроніки Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
кандидат фізико-математичних наук, доцент Новоселець Михайло Кирилович, завідувач кафедри медичної радіофізики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, член-кор. НАН України Погорілий Анатолій Миколайович, заступник директора Інституту магнетизму НАН та Міносвіти і науки України;
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Баранник Євген Олександрович, доцент кафедри біологічної та медичної фізики фізико-технічного та радіофізичного факультетів Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
Провідна установа:
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 24 ” лютого 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.31 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, радіофізичний факультет за адресою м. Київ, проспект академіка Глушкова 2, корп. 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою м. Київ, вул. Володимирська 58.
Автореферат розісланий “ 23 ” січня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. Г. Шкавро


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Визначення фізичних параметрів середовища за інформацією, що міститься в сформованому ним випромінюванні відіграє важливу роль в різноманітних методах неруйнівного контролю, дистанційного зондування, неінвазивної медичної діагностики. Саме до таких методів відноситься реконструкція зображень в магніторезонансній та ультразвуковій інтроскопії. Розвиток цих методів стимулюється широким їх використанням, насамперед в медичній діагностиці. Розробка нових методів отримання додаткової інформації з інтроскопічних зображень, методів оптимальної реконструкції є актуальними як для розширення діагностичних можливостей вже існуючих приладів, так і створення їх нових поколінь.
На сьогодні існує багато робіт, присвячених методам магніторезонансного та ультразвукового сканування, і проведені численні розробки алгоритмів реконструкції, які спрямовані, насамперед, на зменшення часу реконструкції і на покращення візуального сприйняття зображень внутрішньої будови об’єктів досліджень за просторово усередненими характеристиками. Незважаючи на те, що просторовий розподіл параметрів в біологічних тканинах є статистично неоднорідним, статистичне оцінювання характеристик такої неоднорідності практично не використовується. На нашу думку, обмеженість у використанні статистичного оцінювання обумовлена здебільшого тим, що не були проведені дослідження зв’язку статистичних параметрів зображень з фізичними процесами формування сигналу відгуку, які спричинені неоднорідностями самих тканин. Таким чином, необхідна розробка фізичних моделей формування відгуку та на їх основі методів реконструкції зображень в магніторезонансній і ультразвуковій інтроскопії, які дозволяли б отримувати додаткову інформацію про об’єкти дослідження із врахуванням статистичних оцінок характеристик просторових розподілів їх параметрів. Дослідження, яким присвячена дана робота, спрямовані саме на розв’язання зазначеної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Статистичне оцінювання та оптимальна реконструкція в ультразвуковій та магніторезонансній інтроскопії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок