Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міграція атомів при ударній деформації ідеальних металевих кристалів

Міграція атомів при ударній деформації ідеальних металевих кристалів

Назва:
Міграція атомів при ударній деформації ідеальних металевих кристалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,38 KB
Завантажень:
285
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ імені Г.В. Курдюмова
ФІЛАТОВ Олександр Валентинович
УДК 539.219.3:53
Міграція атомів при ударній деформації ідеальних металевих кристалів
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України.
Науковий консультант: доктор технічних наук, старший науковий співробітник,
Мазанко Володимир Федорович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Подрезов Юрій Миколайович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України, завідувач відділу
доктор фізико-математичних наук, професор,
Гусак Андрій Михайлович,
Черкаський національний університет ім. Богдана Хмельницького, професор кафедри
теоретичної фізики
доктор фізико-математичних наук, доцент,
Волошко Світлана Михайловна,
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, професор кафедри фізики металів
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, кафедра фізики металів
Захист відбудеться "06" квітня 2005 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.168.01 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий "03" березня 2005 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 26.168.01
Доктор фізико-математичних наук В.К. Піщак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дифузія й інші процеси масопереносу відбуваються у фізичних системах у найрізноманітніших умовах. Перенос маси бере участь у формуванні структури і фазового складу, що визначають комплекс фізико-хімічних, механічних і інших властивостей твердих тіл і впливає на їхню стабільність. Процеси дифузії у твердих тілах досліджуються досить широко. Однак явище аномального збільшення рухливості атомів у металах, викликане імпульсними впливами, є недостатньо дослідженою проблемою, особливо це стосується процесів, що лежать у фундаменті цього явища. Це викликано тим, що масоперенос в істотно нерівноважних умовах являє собою результат одночасної дії декількох процесів, що включає зміну структурного стану кристала, утворення дефектів структури і їхню міграцію, виникнення і релаксацію напружень і інших. Часто паралельно з масопереносом протікає пластична деформація. Поки не ясно, яким чином деформація впливає на рухливість атомів. Тому для з'ясування механізму масопереносу необхідно попередньо вивчити, якими процесами на атомному рівні супроводжується деформація в металах. Корені цих явищ ідуть на атомний рівень, який, як і раніше, під час імпульсного впливу майже недоступний для експериментаторів. У більшості експериментів по дослідженню масопереносу доступна лише інформація про стан зразків до і після імпульсних впливів. Порівняння результатів експериментів в умовах різних впливів (ударна хвиля, механічний удар і ін.) дає можливість виявити загальні, найбільш суттєві закономірності масопереносу.
Складність процесів, що відбуваються на атомному рівні при імпульсних впливах, не дає можливість одержати їхній строгий аналітичний опис. Розвиток комп'ютерної техніки протягом останніх десятиліть дає можливість використовувати її для вивчення таких процесів за допомогою моделювання методом молекулярної динаміки.
У той же час атомний рівень є тим елементарним рівнем, з якого починаються процеси деформування твердого тіла. Тому вивчення рухливості атомів також дає можливість виявлення закономірностей ініціювання деформації металів, що має фундаментальне значення.
Поведінка і реакція матеріалів на динамічні впливи (вибухова обробка ударними хвилями, механічний удар, ультразвукова обробка, лазерне опромінення, іонна обробка) крім параметрів впливу, у кінцевому рахунку, визначаються рухливістю атомів, що визначає актуальність обраної теми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Міграція атомів при ударній деформації ідеальних металевих кристалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок