Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕАЛІЗАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНОСТІ В АМЕРИКАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ XIX-XX СТОЛІТЬ

РЕАЛІЗАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНОСТІ В АМЕРИКАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ XIX-XX СТОЛІТЬ

Назва:
РЕАЛІЗАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНОСТІ В АМЕРИКАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ XIX-XX СТОЛІТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,60 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
РИЖКОВА ВІКТОРІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 821.111(73)“18-19”:81’[38+42]
РЕАЛІЗАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНОСТІ
В АМЕРИКАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ XIX-XX СТОЛІТЬ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Харків – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
ДМИТРЕНКО ВІКТОРІЯ ОПАНАСІВНА,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра англійської філології,
доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
МІЗЕЦЬКА ВІРА ЯРОСЛАВІВНА,
Одеська державна юридична академія,
кафедра іноземних мов, завідувач
кандидат філологічних наук, доцент
КОБЯКОВА ІРИНА КАРПІВНА,
Сумський державний університет,
кафедра перекладу, завідувач
Провідна установа: Чернівецький національний університет імені Юрія
Федьковича, кафедра германського, загального та порівняльного мовознавства, Міністерство освіти і науки України, м. Чернівці
Захист відбудеться “ 9 ” червня 2004 р. о _14___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.16 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-75.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий “ 6 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.П. Мартинюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Результатом сучасного етапу розвитку лінгвістики тексту є закономірне звернення до феномену інтертекстуальності, який визнається умовою існування будь-якого тексту, та критичне осмислення існуючих підходів до вивчення цього явища. Теоретичні та філософські положення постмодернізму знаходять свою рефлексію в рамках лінгвістики тексту, а вироблена методика оцінки постмодерністських текстів (див. роботи R. Barthes, G. Deleuze, J. Derrida, F. Guattari, M. Foucault, J. Kristeva, J. Lacan) застосовується при аналізі художніх текстів найрізноманітніших епох і полягає у виявленні в них алогізму, непомічених практик минулого, закріплених у мові у формі неусвідомлюваних розумових стереотипів.
Знищення меж тексту, породження “універсуму текстів”, “загального тексту”, розчинення суб'єктивності автора в створюваному ним тексті і “текстуалізація” дійсності та історії призводять до сприйняття людської культури як єдиного “інтертексту” (M. Pfister).
Погляд на художній текст як на модель для розуміння й усвідомлення світу (І.М. Колегаєва, В.А. Кухаренко) дає можливість розглядати інтертекстуальність як одну з парадигмальних рис сучасної лінгвістики тексту поряд з експансіонізмом, антропоцентризмом, функціоналізмом й експланаторністю (В.З. Демьянков, С.Н. Денисенко, О.М. Кагановська, О.С. Кубрякова), а також як необхідну умову існування будь-якого тексту.
Безумовно, за останні десятиліття в Україні та за її межами з'явилося чимало робіт, присвячених розгляду різноманітних аспектів інтертекстуальності (Л.І. Гетман, І.П. Ільїн, Ю.М. Лотман, І.П. Смірнов, Н.А. Фатєєва), з-поміж яких можна виділити вивчення лінгвостилістичних типологічних особливостей і зв’язків інтертекстуальних елементів в різних типах тексту на матеріалі різних мов (В.О. Дмитренко, О.Д. Нефьодова, Л.С. Піхтовникова, О.В. Ребрій, А.А. Тютенко), дослідження проявів інтертекстуальності в художньому дискурсі (Г.І. Лушнікова, В.Я. Мізецька, З.Я. Тураєва), а також на матеріалі прозаїчних або поетичних текстів окремо взятого автора. Незважаючи на те, що текстові категорії вже довгий час є предметом аналізу (О.П. Воробйова, І.Р. Гальперін, О.М. Мороховський, О.О. Селіванова), значний інтерес, який викликає категорія інтертекстуальності в лінгвістиці, пояснюється тим, що одним з основних напрямків лінгвістичних досліджень є комплексний аналіз художнього тексту на всіх рівнях його структурно-семантичної організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РЕАЛІЗАЦІЯ КАТЕГОРІЇ ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНОСТІ В АМЕРИКАНСЬКОМУ ХУДОЖНЬОМУ ТЕКСТІ XIX-XX СТОЛІТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок