Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ) / сторінка 12

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,70 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Відзначається, що розмірність загальної задачі досить велика. Це обумовлено тим, що кількість побудов можливих графів мережі велике і тільки використання спеціальних методів аналізу структури графа на структурну надійність і досвід експерта в цій галузі дозволяє істотно знизити кількість альтернативних графів СПРВ. Коли відомий граф мережі, розв'язується задача вибору оптимальних параметрів. Оскільки параметри задані певним сортаментом, то задача цього етапу також має велику розмірність. Крім того, обмеження на дискретність параметрів диктують обмеження на область її припустимих значень. Після того, як стануть відомими граф мережі та параметри, повинен бути визначений оптимальний режим роботи насосних станцій.
Запропонована багаторівнева схема вирішення задачі, що має такі етапи: генерація множини конкурентоздатних структур СПРВ (схем з'єднань); добір підмножини з використанням гіперкомпонентного аналізу структури графа СПРВ; формування вектору витрат ; вибір оптимальних параметрів графа СПРВ шляхом вирішення задачі параметричної оптимізації за усіченим векторним критерієм ; формування вирішального правила шляхом створення оціночної шкали критеріїв; оцінка поточного представлення за векторним критерієм; порівняння поточного представлення з кращим (якщо , то вибираємо як краще поточне представлення, тобто ); аналіз закінчення роботи алгоритму: якщо критерій закінчення пошуку виконаний , то закінчуємо пошук, інакше - перехід до третього блоку схеми.
У цьому розділі математично сформульовано проміжні задачі та розроблено процедури, що реалізують окремі етапи багаторівневої схеми алгоритму пошуку оптимального проекту СПРВ:
·
алгоритм генерації та аналізу структури графа СПРВ;
·
алгоритм вибору оптимальних параметрів;
·
алгоритм тестування альтернативних проектів СПРВ в рамках інтерактивної системи підтримки прийняття рішень.
Здійснено порівняльний аналіз розроблених алгоритмів з відомими на прикладі водорозподільної мережі району Оболонь м. Києва. Оцінка проводилася тільки за "економічними критеріями", тому що в відомих публікаціях інші критерії не розглядалися. Порівняльний аналіз показав перевагу розроблених в дисертації алгоритмів над існуючими.
У сьомому розділі наведена детальна характеристика програмного забезпечення, що реалізує розроблені методи і алгоритми вирішення задач прийняття рішень при проектуванні, реконструкції та експлуатації систем водопостачання в штатних і аварійних режимах експлуатації.
Визначено основні компоненти системи керування даними, діалогом і моделями. Розроблено архітектуру системи (рис.6), що містить розрахунково-графічну компоненту, компоненту гіперкомпонентного аналізу, компоненту керування полями даних.
Взаємодія вказаних компонентів дозволяє використовувати дані, алгоритми їхньої обробки і подання на екрані монітора в єдиному комплексі, що гарантує експерту одержання всього спектра інформаційної підтримки при ухваленні рішення.
Розроблено модель подання даних про об'єкт (СПРВ) у вигляді таблиць даних: насосних станцій, водоводів, споживачів координатами вершин мережі, даними про компоненти графа мережі, про склад і зв'язки ЛК та таблицею даних для проведення гіперкомпонентного аналізу.
Досліджено вимоги до інструментарію програмного забезпечення, наведено опис функціональних елементів багатовіконного інтерфейсу, що включає: головне вікно системи; вікно візуалізації структури мережі; вікно формування альтернативних способів усунення аварії; вікна виведення результатів; вікно роботи з БД; вікно настроювання; вікно тестування функції вибору. На рис.7, як приклад, наведено вікно візуалізації структури мережі.
Розглянуто можливості практичного використання системи на різних рівнях керування об'єктом, а також для його дослідження.
Приклади використання розроблених алгоритмів і методів, результати розрахунків реальних водорозподільних мереж і ілюстрації елементів програмного інтерфейсу наведені в додатку до дисертаційної роботи. В додатках наведено також акти впровадження програмного забезпечення, розробленого в дисертаційній роботі, у виробничий процес підприємств ПУВКГ Донецького регіону України та “УкркомунНДІпроект” (м.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок