Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ) / сторінка 7

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,70 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Якщо воно задовольняє ОПР, то перехід до закінчення алгоритму (оператор О7), у противному випадку – до оператора П3;
П3 – залежно від мети керування формується функція вибору і реалізуючий її механізм;
П4 – моделювання потокорозподілу, отриманого внаслідок зміни структури, параметрів, режимів роботи СПРВ;
Р5 – порівняння отриманого потокорозподілу з "базовим" (прийнятим для порівняння) з використанням множини критеріїв. Якщо поточний потокорозподіл задовольняє поточним вимогам - стратегії керування (на думку ОПР – експерта), то проводиться заміна "базового" на нове, в противному випадку – перехід до оператора П3 на заміну функції вибору;
П6 – формальна процедура, що здійснює технічно заміну "базового" потокорозподілу поточним;
О7 – закінчення роботи алгоритму.
Робота алгоритму в реальному масштабі часу забезпечується за допомогою розроблених правил, що дозволяють динамічно формувати і редагувати (укрупнювати) розрахункові бази даних про мережу. Для реалізації цієї можливості в дисертації запропоновано два способи укрупнення моделі водорозподільної мережі: пошук у глибину з виділенням двозв'язних компонент - побудова bc-дерева і формування баз даних визначеної пропускної здатності.
Математично сформульована задача стабілізації тисків у "глобальних диктуючих точках" СПРВ і запропонований алгоритм, що реалізує вирішення цієї задачі.
Чисельна реалізація розроблених алгоритмів проілюстрована на прикладі чотирикільцевої мережі. Обрано п'ять режимів роботи мережі протягом доби і промодельовано три стратегії експлуатації мережі. Перший режим припускає "ідеальний потокорозподіл" - режим, при якому всі споживачі забезпечені водою; другий – режим із зниженим тиском на насосній станції; третій – із завищеним тиском. Усі три стратегії оцінені на згортці критеріїв, що включає технологічні, економічні критерії та критерії оцінки надійності функціонування СПРВ. Продемонстровано способи формування згортки критеріїв, що мають властивості повноти, ненадмірності, мінімальності, розкладності і вимірності, та запропоновано вибір раціональної стратегії керування СПРВ від конкретної поточної мети керування. Приклад ілюструє залежність стратегії керування від цілей, які ставляться перед ОПР: якщо домінують цілі економічні, то акцент ставиться на техніко-економічні критерії, якщо як мета керування виступає необхідність забезпечення всіх споживачів водою - у згортці критеріїв домінує група критеріїв оцінки надійності та технологічних критеріїв.
У третьому розділі аналізується статистика аварійних ситуацій у водорозподільних мережах, досліджуються типи аварій, їхня кількість, величина збитків. Зазначається, що в цей час у зв'язку із сильною зношеністю водопровідних мереж і недоліком фінансів на їх реконструкцію значно зросла кількість аварій на водорозподільних мережах, що завдають значний збиток міському господарству.
Статистичний аналіз аварійних ситуацій, проведений на підставі даних про водорозподільні мережі м. Харкова за період з 1984 по 1995рр. і у водорозподільних мережах м. Донецька за період з 1.01.1995 по 11.30.1995р., показав, що більший відсоток аварій припадає на розриви мереж (58%), друге місце займають аварії типу "теча" (35%). Статистика діаметрів аварійних водоводів свідчить про те, що основний відсоток аварій припадає на водоводи дрібного діаметра. Це обумовлено як домінуючою кількістю таких водоводів, так і тим, що водоводи дрібного діаметра при некоректному керуванні в штатних ситуаціях і виникненні аварійних ситуацій пропускають великі транзитні потоки води з великою швидкістю.
Аналіз статистичних даних свідчить, що більший відсоток аварій припадає на аварії, пов'язані з порушенням зв'язності водорозподільних мереж – розриви, переломи, свищі. Найбільших збитків завдають "розриви" і "переломи".
В дисертації досліджена схема оперативних дій, які виконуються штатом водопровідно-каналізаційних господарств у випадку виникненні аварії, і розроблена схема прийняття рішення для усунення аварійної ситуації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок