Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ) / сторінка 9

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,70 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Вона демонструє:
1. До якої локалізуючої компоненти відноситься аварійний водовід.
2. Які ще водоводи входять до складу ЛК і будуть збезводнені при топологічній локалізації аварійної ситуації у водорозподільній мережі.
3. Яку запірну арматуру і на яких водоводах необхідно перекрити для того, щоб запобігти надходженню води в аварійний водовід.
Таблиця 1.
Перелік локалізуючих компонент і замикаюча множина дуг
№ компоненти Перелік вузлових пар Замикаюча множина дуг
1 1-4; 1-2 0,1,2
2 2-5; 5-4; 5-8; 5-6 8,6,1,3,9
3 2-3; 3-6; 6-9; 9-8 3,9,12
4 4-7; 7-8 6, 2, 8,12
Якщо аварія відбулася на водоводі 2-3, то треба перекрити засувки на дугах 3,9,12 (водоводах 2-3; 5-6; 8-9). При цьому без води залишаться ділянки 3-6; 6-9; 8-9, що складають поточну локалізуючу компоненту.
Таким чином, алгоритм розбивки граф мережі на ЛК дозволяє підготувати інформацію про всі можливі шляхи локалізації аварійних ділянок на водорозподільній мережі до того, як аварія відбудеться.
Якщо проаналізувати взаємний вплив локалізуючих компонентів, то можна побудувати "локалізуючий гіперграф" (рис. 4), за яким можна визначити життєздатність мережі у випадку виходу з ладу однієї (або декількох) ЛК. У вище наведеному прикладі тільки вихід з ладу 1-ї ЛК приведе до порушення роботоздатності всієї мережі - вона буде ізольована від насосної станції. Вихід же з ладу водоводів, що складають інші ЛК, призведе до часткової втрати роботоздатності СПРВ.
У п'ятому розділі сформульована задача прийняття рішень при виникненні аварійної ситуації у водорозподільній мережі. Наводиться змістовна постановка задачі, що характеризує її як багатокритеріальну і обумовлює необхідність компромісу для її вирішення.
Визначено загальну мету розв'язуваної задачі, що полягає в усуненні аварії за найкоротший проміжок часу з мінімальними втратами. Ця мета може бути формально задана значеннями критеріїв якості. Виходячи з цього, встановлюються загальні критерії якості вирішення задачі усунення аварії, що включають: - витрати на проведення ремонтних робіт; - втрати води, що враховують: - загальні недопоставки води споживачам; - відсоток відключених великих споживачів води; - час на проведення ремонтних робіт. Доведено повноту, операційність, декомпозовність, ненадмірність, мінімальність, вимірність запропонованих критеріїв.
Для формування множини припустимих рішень використовується множина всіх можливих варіантів зміни параметрів об'єкта, що дозволяє забезпечити не перевищення максимально допустимих витрат в аварійній зоні.
Можливими способами такого формування є:
·
автоматичне генерування множини засувок, повне перекриття яких приведе до зневоднення аварійної зони (формуються в процесі роботи алгоритма побудови максимального локалізуючого гіперграфа);
·
визначення множини засувок експертом, добре знайомим з особливостями функціонування системи водопостачання;
·
визначення альтернативної безлічі засувок, що будуть цілком перекриті;
·
задання множини не повністю перекритих засувок і ступінь їхнього прикриття, що дозволяє забезпечити витрати, які не перевищують максимально допустимі в аварійній зоні;
·
зміна режимів роботи насосних станцій;
·
використання резервного обладнання, що дозволить забезпечити витрати, які не перевищують максимально припустимі в аварійній зоні;
·
задання рішень комбінованим способом з використанням попередніх способів.
З другого боку, визначення всіх можливих способів проведення аварійно-відновлювальних робіт з урахуванням поточного стану технічної бази розширює можливу кількість стратегій, що збільшує можливе число вирішень задачі. У розділі визначена структура вектора вирішення , де П - множина регульованих параметрів мережі, а - множина ресурсів для проведення аварійно-відновлювальних робіт (, ); наведені вимоги для цього вирішення (не порушення технологічних норм функціонування мережі та врахування статусу об'єктів, що підподають під можливе відключення), що встановлюють обмеження на множину можливих вирішень.
Задача прийняття рішення в аварійній ситуації сформульована таким чином.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок