Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,70 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕК
ТУРИ


ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
РЯБЧЕНКО ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 628.17(628.153):519.17
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ
(ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)
05.23.4 - водопостачання, каналізація
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий консультант доктор технічних наук, професор Руденко Олег Григорійович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри електронних обчислювальних машин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Хоружий Петро Данилович, Інститут гідротехніки та меліорації Української академії аграрних наук, завідуючий відділом водопостачання і каналізації;
доктор технічних наук, професор Петров Едуард Георгійович, Харківський державний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри системотехніки;
доктор технічних наук, доцент Дрозд Генадій Якович, Донбаська державна академія будівництва і архітектури, професор кафедри міського будівництва і господарства
Провідна установа Київський національний університет будівництва і архітектури, кафедра водопостачання, м. Київ.
Захист відбудеться "11" квітня 2001р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.03 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури за адресою: 61002, м.Харків, вул. Сумська, 40, тел. 40-29-20
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 61002, м.Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий "9" 03 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, професор М.І.Колотило
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасні системи подачі й розподілу води (СПРВ) є складними технічними системами, що мають велику розмірність (схеми міських водорозподільних мереж складають десятки тисяч ділянок). Проектування і експлуатація цих систем неможливі без постійного і ретельного контролю параметрів їхнього функціонування. Висока вартість вимірювальної апаратури, засобів комунікації, велика розмірність мереж і імовірний характер водоспоживання не дозволяють здійснювати постійний апаратний контроль на необхідному рівні. Комп'ютерне моделювання потокорозподілу і складних процесів, що протікають у СПРВ, забезпечує проведення повного контролю параметрів функціонування водорозподільних мереж і прогнозування їхньої зміни при варіюванні вхідних параметрів.
Вагомий внесок в вирішення проблеми побудови математичних моделей систем подачі та розподілу води та їх використанню в автоматизованих системах керування зробили такі відомі фахіфці, як Абрамов М.М., Сумароков С.В., Хоружий П.Д., Євдокімов А.Г., Петросов В.А., Чупін В.Р.
Проте, моделі, що використовуються для проектування та експлуатації СПРВ, є наближеними і неадекватно описують процеси, які в них протікають. Для їхнього аналізу застосовують прийоми скалярного математичного програмування, де як цільова функція використовується згортка економічних критеріїв (при проектуванні) чи сумарних енергетичних витрат (при експлуатації). При цьому оцінка надійності функціонування систем водопостачання не виконується - в математичній моделі показники надійності явно чи побічно не враховані, а в процесі пошуку раціонального рішення вони не оцінюються.
Проблема розробки методів автоматизованого управління потокорозподілом у трубопровідних системах з урахуванням перехідних процесів і аварійних ситуацій в умовах невизначеності функціонування об'єкту управління і навколишнього середовища вирюшувалась Григоровським Є.П. Проте питання локалізації аварійної зони та експлуатації СПРВ в аварійних ситуаціях для сталого потокорозподілу в цей час теоретично не вивчені.
Бурхливий розвиток обчислювальної, вимірювальної техніки і засобів комунікації дозволяє відмовитися від існуючої практики перевірочних розрахунків у режимах максимального водоспоживання і перейти до формування розрахункових баз даних, здійснюючи при цьому розрахунок потокорозподілу в реальному масштабі часу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ І НАДІЙНОСТІ РОБОТИ СИСТЕМ ВОДОПОСТАЧАННЯ (ПРОЕКТУВАННЯ, РЕКОНСТРУКЦІЯ Й ЕКСПЛУАТАЦІЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок