Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> критерІальне моделЮванНЯ в задачах аналізУ чутЛиВостІ оптимальнИх рІшенЬ

критерІальне моделЮванНЯ в задачах аналізУ чутЛиВостІ оптимальнИх рІшенЬ

Назва:
критерІальне моделЮванНЯ в задачах аналізУ чутЛиВостІ оптимальнИх рІшенЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,45 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Вінницький державний технічний університет
Рамзі Саід Нуман Хаддад
УДК 519.6
критерІальне моделЮванНЯ в задачах аналізУ чутЛиВостІ оптимальнИх рІшенЬ
01.05.02 - Математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
]
Вінниця - 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному
університеті Міністерства освіти та науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Лежнюк Петро Дем'янович,
Вінницький державний технічний університет,
завідувач кафедри електричних станцій та систем
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Юхимчук Сергій Васильович,
Вінницький державний технічний університет,
завідувач кафедри інтелектуальних систем
 
кандидат технічних наук, доцент
Шелепетень Теодор Михайлович
Державний університет “Львівська політехніка”,
доцент кафедри електричних мереж та систем
 
Провідна організація: Державний науково-дослідний інститут
інформаційної інфраструктури
Державного комітету зв'язку
і інформатизації та НАН України
(м. Львів)
Захист відбудеться 15 вересня 2000 р. о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01 у Вінницькому державному технічному університеті за адресою:
21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці
Вінницького державного технічного університету
Автореферат розісланий 13 липня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.


Загальна характеристикА рОботИ
Актуальність теми. Інтенсифікація виробництва та технічний прогрес породжують нові проблеми в області керування складними системами. Великі можливості сучасної обчислювальної та мікропроцесорної техніки дозволяють ставити нові задачі по керуванню технологічними процесами. Стає реальним автоматизувати оптимальне керування станами складних динамічних систем таких, наприклад, як електроенергетичні. Тобто систем, які мають складну просторово-часову структуру керування і для яких характерні часті та швидкі зміни станів.
Математичне моделювання в задачах оптимізації станів таких систем має деякі особливості. При розробці математичної моделі приходиться враховувати ту обставину, що кінцевий техніко-економічний ефект від керування станами динамічних систем визначається результатами практичної реалізації оптимальних станів, що плануються. Отримавши оптимальний розв’язок, необхідно проінтерпретувати його в термінах реальної системи і використати його на практиці. Тобто, оптимізація станів системи не закінчується отриманням розв’язку задачі. Найважливіша частина оптимізаційного дослідження полягає в обгрунтовуванні правильності розв’язку й аналізі його чутливості.
Ефективним апаратом дослідження систем керування є методи теорії чутливості. Однак, відомі методи теорії чутливості, в основі яких лежить використання функцій чутливості або градієнтів досліджуваних якостей системи, є не достатньо ефективними при аналізі та синтезі систем автоматичного керування (САК) системами типу електроенергетичних. Причини тут і в структурі самих систем, і в особливостях формування їх станів.
В наш час використовується велика кількість різних математичних моделей реальних систем. Ці моделі створювались стосовно практичних задач тих або інших реальних об'єктів. Всі вони до деякої міри можуть використовуватися для аналізу і прийняття оптимальних рішень. Ефективність їх застосування залежить від багатьох чинників, тобто вони не є універсальними.
Останнім часом отримав розвиток один з методів математичного моделювання складних динамічних систем - критеріальне моделювання. Особливістю використання критеріального моделювання є те, що дослідження, в тому числі чутливості, здійснюється у відносних одиницях. При цьому, якщо мова йде про оптимальне керування, то за базові приймаються параметри системи, які забезпечують її оптимальний стан у відповідності з вибраним критерієм оптимальності. За певних умов цей метод математичного моделювання може дати суттєві переваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: критерІальне моделЮванНЯ в задачах аналізУ чутЛиВостІ оптимальнИх рІшенЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок