Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АЛКАЛОЇДИ ВОДЯНИХ РОСЛИН ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНУ АКТИВНІСТЬ ГІДРОБІОНТІВ

АЛКАЛОЇДИ ВОДЯНИХ РОСЛИН ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНУ АКТИВНІСТЬ ГІДРОБІОНТІВ

Назва:
АЛКАЛОЇДИ ВОДЯНИХ РОСЛИН ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНУ АКТИВНІСТЬ ГІДРОБІОНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ГІДРОБІОЛОГІЇ
БАЛАНДА Оксана Володимирівна
УДК (547.94:581,526,3):574,522
АЛКАЛОЇДИ ВОДЯНИХ РОСЛИН ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНУ АКТИВНІСТЬ ГІДРОБІОНТІВ
03.00.17 – гідробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті гідробіології НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук САКЕВИЧ Олександр
Йосипович, Інститут гідробіології НАН України,
провідний науковий співробітник відділу екологічної
фізіології водяних рослин
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор КУЗЬМЕНКО
Михайло Ілліч, Інститут гідробіології НАН України,
завідувач відділу радіоекології
кандидат біологічних наук ШНЮКОВА Єлизавета
Іллінічна, Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного
НАН України, старший науковий співробітник відділу
мембранології і цитохімії
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса
Шевченка, біологічний факультет
Захист відбудеться 25.10.2005 р. о 11годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.213.01 Інституту гідробіології НАН України за адресою: 04210, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 12
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту гідробіології НАН України (04210, м. Київ, просп. Героїв Сталінграда, 12)
Автореферат розісланий 16.09.2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Гончаренко Н. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Алкалоїди – група органічних азотвмісних речовин, переважно рослинного походження, що мають основний характер і здебільшого гетероциклічну будову [Орехов, 1965; Юнусов, 1981].
Майже всім алкалоїдам властивий значний фізіологічний вплив на організм людини та тварин. У рослинах ці речовини зустрічаються у вигляді солей органічних або мінеральних кислот (від слідів до 1–2, іноді 10% від сухої маси рослини). Їх значення для життєдіяльності рослин ще остаточно не з’ясовано. Припускають, що алкалоїди є продуктом обміну, захисними або запасними речовинами. Їх широко застосовують у медичній практиці, деякі використовуються як сільськогосподарські інсектициди. Біологічна дія алкалоїдів на організм різнобічна. Більшість із цих сполук впливає на різні відділи нервової системи, деякі діють на м’язи, судини, печінку тощо.
Вивченню алкалоїдів наземних рослин присвячено велику кількість наукових робіт, водяні ж рослини у цьому відношенні практично не досліджені. Проте висока біологічна активність цих метаболітів може позначатися на функціонуванні окремих ланок гідробіоценозів. Відомо, що більшість токсинів синьозелених водоростей має алкалоїдну природу. В періоди масового розвитку, а також при відмиранні цих організмів вони виділяються у воду. У таких випадках спостерігається загибель багатьох гідробіонтів, різні види отруєння і навіть смерть людей, що вживають цю воду [Маляревская и др., 1970; Кирпенко и др., 1977; Сиренко, Козицкая, 1988; Рябушко, 2003]. Погіршуються також показники якості питної води: з’являються специфічні запахи та присмак, збільшується концентрація розчинених органічних сполук.
Недостатньо вивчений вплив екзогенних алкалоїдів вищих та нижчих водяних рослин на фізіологічні функції риб, зоопланктону, бактерій і водоростей. Відомо, що ці сполуки, залежно від концентрації, можуть не лише гальмувати функціональну активність гідробіонтів, а й у деяких випадках стимулювати її.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження по дисертаційній роботі здійснювались в Інституті гідробіології НАН України в межах держбюджетної теми “Дослідити вплив біологічно активних речовин водяних рослин на формування якості води та перспективи їх практичного використання” (номер держреєстрації 0198U003582).
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження – визначити якісні та кількісні показники вмісту алкалоїдів у біомасі та середовищі росту водяних рослин, а також дослідити вплив цих метаболітів на функціональну активність представників бактерій, водоростей, безхребетних і риб.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АЛКАЛОЇДИ ВОДЯНИХ РОСЛИН ТА ЇХ ВПЛИВ НА ФУНКЦІОНАЛЬНУ АКТИВНІСТЬ ГІДРОБІОНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок