Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОГОВІРНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ПРАЦІВНИКІВ В УКРАЇНІ

ДОГОВІРНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ПРАЦІВНИКІВ В УКРАЇНІ

Назва:
ДОГОВІРНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ПРАЦІВНИКІВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого
ЗОЛОТУХІНА ЛІЛІЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 349.22:331.106
ДОГОВІРНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ПРАЦІВНИКІВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.05 – трудове право; право соціального забезпечення
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі трудового права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – Жернаков Володимир Володимирович, кандидат юридичних наук, доцент Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри трудового права.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Процевський Олександр Іванович, Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, завідувач кафедри цивільного і трудового права;
- кандидат юридичних наук, доцент Гоц Василь Якович, Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник кафедри трудового, земельного та екологічного права.
Провідна установа – Інститут держави і права імені В.М. Корецького Національної академії наук України, відділ проблем цивільного, трудового та підприємницького права, м. Київ.
Захист відбудеться 21 березня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.03 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 19 лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О. Рум'янцев
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Держава, яка прагне досягти демократичного рівня розвитку, повинна гарантувати та захищати права та законні інтереси своїх громадян, у тому числі й трудові. Рівень демократичної держави на міжнародній арені багато в чому визначається обсягом прав громадян та ступенем їх реалізації.
Зміни у соціально-економічній ситуації в Україні зумовили тенденцію до послаблення ролі трудового права у захисті прав та законних інтересів громадян. У трудовому законодавстві з’явилося багато прогалин; правозастосовча практика стала багатоманітною та суперечливою; окремі положення трудового права втратили актуальність; теоретичні висновки науковців щодо цієї проблеми потребують уточнення та подальшого розвитку.
За сучасних умов роль контрактів у регулюванні трудових відносин зменшується, оскільки сфера дії контрактів обмежена законами, вони не містять стимулюючих засобів, а тому більшість умов праці наразі встановлюється у централізованому та локальному порядку. Централізоване ж регулювання хоча й охоплює багато питань, не може врахувати особливості організації праці на конкретних підприємствах та у конкретних трудових відносинах. Якщо держава у законодавстві встановлює лише мінімальний рівень трудових прав та лише окремі їх гарантії, про реалізацію прав та інтересів у сфері праці мають дбати самі сторони соціально-трудових відносин. Тому велике значення для забезпечення та оптимального поєднання прав та інтересів сторін трудових відносин матимуть індивідуально-договірне та колективно-договірне регулювання.
Отже, актуальність цього дослідження полягає у необхідності пошуку нових наукових пропозицій щодо вдосконалення договірного регулювання трудових відносин, підвищення гарантій забезпечення прав та інтересів сторін трудових правовідносин.
Науково-теоретичну базу дисертації становлять праці Л.С. Таля, О.О. Лукашевої, С.С. Алексєєва, Ю.М. Тодики, М.Й. Брагінського, В.В. Вітрянського, А.В. Малько, В.В. Субочєва, P.O. Халфіної, О.М. Вінник, С.О. Іванова, Р.З. Лівшиця, Ю.П. Орловського, О.І. Процевського, О.С. Пашкова, М.Г. Александрова, В.В. Жернакова, Г.С. Гончарової, П.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: ДОГОВІРНІ ФОРМИ РЕАЛІЗАЦІЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ ПРАЦІВНИКІВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок