Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНТРОЛЬ ТА УПРАВЛІННЯ ДИСПЕРСНИМ СКЛАДОМ ПОРОШКІВ У ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ ЇХ ВИРОБНИЦТВА

КОНТРОЛЬ ТА УПРАВЛІННЯ ДИСПЕРСНИМ СКЛАДОМ ПОРОШКІВ У ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ ЇХ ВИРОБНИЦТВА

Назва:
КОНТРОЛЬ ТА УПРАВЛІННЯ ДИСПЕРСНИМ СКЛАДОМ ПОРОШКІВ У ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ ЇХ ВИРОБНИЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,13 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКИЙ НАЦИОНАЛЬНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ТІГАРЄВ Анатолій Михайлович
УДК 681.518.52:544.023.523.002.56
 
КОНТРОЛЬ ТА УПРАВЛІННЯ ДИСПЕРСНИМ СКЛАДОМ ПОРОШКІВ
У ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ ЇХ ВИРОБНИЦТВА
05.13.07 - Автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії харчових технологій
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат технічних наук, доцент
Монтік Петро Миколайович, Одеська
національна академія харчових технологій,
завідувач кафедри електротехніки
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
Гогунський Віктор Дмитрович,
Одеський національний політехнічний
університет, завідувач кафедри охорони праці
і безпеки життєдеяльности
кандидат технічних наук,
Беспалов Ігор Миколайович,
Одеський інженерно-технологічний інститут
“Біотехніка”, заступник директора по науковій
праці
Провідна установа Національний університет
"Львівська политехника ", м. Львів
Захист відбудеться 24.06.2004 р. о 13-30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 41.052.01 в Одеському національному
політехнічному університеті за адресою: 65044, м. Одеса 44, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного
політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий 21.05.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Ямпольський Ю.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дисперсні матеріали широко застосовуються в порошковій металургії, хімічній, електронній, будівельній, харчовій, фармацевтичній, мікробіологічній галузях промисловості. Вони являють собою двохфазні дисперсні системи, що складаються з рідкого або газового дисперсійного середовища і дисперсної фази з твердих або рідких частинок (порошки, суспензії, аерозолі). Основні властивості дисперсних систем (ДС) визначаються дисперсним складом, що звичайно оцінюють усередненими показниками (середній арифметичний, медіанний діаметри частинок, повна, питома поверхні дисперсної фази). Ці показники визначають технологічні параметри ДС (насипну масу, щільність упаковування, текучість, тощо) і, тим самим, якість порошків і виробів із них (електрорадіоматеріали, люмінофори, композити, абразиви, пігменти, тощо). Найбільш інформативною характеристикою ДС є функція розподілу частинок за розмірними параметрами, наприклад, еквівалентним діаметром, що дозволяє визначати вміст будь-якої фракції дисперсної фази в порошку.
Технологічні процеси (ТП) виробництва і переробки ДС характеризуються неповнотою апріорної інформації, у першу чергу, про дисперсний склад, значним запізнюванням у каналах управління, інтенсивними неконтрольованими збуреннями, що призводить до погіршення якості одержуваних порошків. У більшості випадків існуючі засоби управління засновані на результатах ситового, мікроскопічного, седиментаційного та інших методів, що не дозволяють експресно одержувати достовірну інформацію про дисперсний склад і, відповідно, забезпечувати оперативність управління ТП і необхідну якість виробництва дисперсних матеріалів.
Тому розробка систем контролю і оперативного управління дисперсним складом при виробництві ДС є актуальною науково-технічною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі автоматизації виробничих процесів Одеської національної академії харчових технологій у рамках її основного наукового напрямку № 3 "Створення і розробка нового високоефективного обладнання, теорії, методів його розрахунку і проектування; автоматизація виробничих процесів харчових і зернопереробних виробництв".
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – засобами автоматизованого оперативного контролю і управління забезпечити підвищення ступеня відповідності дисперсного складу порошкових матеріалів заданому, домогтися зниження питомих витрат енергії і втрат сировини. Для досягнення цієї мети необхідно вирішити такі задачі:
-
провести порівняльний аналіз, обгрунтувати вибір і конкретизувати експрес-метод контролю дисперсного складу порошків для розробки експрес-аналізатора ДС, орієнтованого на використання в системах управління;
-
обгрунтувати і оптимізувати інформаційні можливості експрес-аналізаторів, що реалізують обраний метод контролю, при одержанні і обробці статистичної інформації про параметри ДС;
-
розробити структури експрес-аналізаторів із різноманітними первинними перетворювачами, включаючи пристрої відбору і підготування проби, визначити вимоги до його вузлів, а також розробити їх математичні моделі, визначити похибки оцінки дисперсного складу і розробити методику градуювання експрес-аналізаторів;
-
обгрунтувати регульовані перемінні і розробити ієрархічну автоматизовану систему управління дисперсним складом одержання ДС на прикладі виробництва алюмінієвого порошку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КОНТРОЛЬ ТА УПРАВЛІННЯ ДИСПЕРСНИМ СКЛАДОМ ПОРОШКІВ У ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ ЇХ ВИРОБНИЦТВА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок