Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВА ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ ЯК ФОРМА УЧАСТІ В ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ

ПРАВА ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ ЯК ФОРМА УЧАСТІ В ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ

Назва:
ПРАВА ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ ЯК ФОРМА УЧАСТІ В ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені  ЯРОСЛАВА МУДРОГО
 
АТАМАНОВА ЮЛІЯ ЄВГЕНІВНА
УДК 347.44
ПРАВА ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ
ЯК ФОРМА УЧАСТІ В ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ
Спеціальність 12.00.03 – цивільне право і цивільний процес;
сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі підприємницького та міжнародного приватного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Задихайло Дмитро Вітольдович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри підприємницького та міжнародного приватного права.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, професор Довгерт Анатолій Степанович, Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри міжнародного приватного та митного права;
 
- кандидат юридичних наук, доцент Борисова Валентина Іванівна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідуюча кафедри цивільного права.
Провідна установа – Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, відділ проблем цивільного, трудового й підприємницького права, м. Київ
Захист відбудеться 10 грудня 2003 року о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розісланий 31 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. На сьогоднішньому етапі історичного розвитку суспільство переживає період глибоких структурних трансформацій: змінюються уклад життя й моделі поведінки людей, відносини між ними, характер і спрямованість системи виробництва, вектори державного розвитку країни. Головним чинником, що породжує докорінну перебудову соціуму, найчастіше визнають досягнення науково-технічного прогресу і як його наслідок – широкомасштабне засвоєння й використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій. Уже на самому початку нинішнє – ХХІ – століття визначають як суперіндустріальне, інформаційне, рисами якого стали повсюдне впровадження сучасних технологій, різке підвищення ролі інформаційного ринку, відмова від поточної системи виробництва, збільшення в ньому частки інноваційних і маркетингових досліджень.
Однак право не завжди вчасно й адекватно реагує на структурні зміни соціального й економічного укладу. Законодавець, формуючи правове поле вітчизняного ринку, в основному ще залишається в рамках правової парадигми індустріальної економіки. Так, діючий масив нормативно-правових актів хоча в цілому й відповідає необхідності залучення до ринкового обороту майна і майнових прав, але фактично в ньому досить відпрацьовані механізми передачі й використання в першу чергу майна в натуральній формі. Що ж стосується результатів творчої інтелектуальної діяльності, то можна констатувати достатню розробку лише первинних правових форм зміни їх “вихідного” правового режиму – відступлення (передачі) й надання дозволу на використання (ліцензування). Дослідження ж інвестиційної сторони обороту цих об'єктів на ринку товарів і послуг, у тому числі використання їх як вкладів до статутних фондів (капіталів) господарських товариств, ще й дотепер фактично залишалося поза увагою як законодавця, так і представників наукової думки. Зокрема, загальний дозвіл на можливість участі в господарському товаристві правами інтелектуальної (у тому числі промислової) власності не тільки не завжди відповідає вимогам законодавства про інтелектуальну власність, а й не має детальної проробки його механізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВА ПРОМИСЛОВОЇ ВЛАСНОСТІ ЯК ФОРМА УЧАСТІ В ГОСПОДАРСЬКИХ ТОВАРИСТВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок