Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІСЛАМ У СХІДНІЙ УКРАЇНІ: ЙОГО СУТНІСТЬ ТА ІСТОРИЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ

ІСЛАМ У СХІДНІЙ УКРАЇНІ: ЙОГО СУТНІСТЬ ТА ІСТОРИЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ

Назва:
ІСЛАМ У СХІДНІЙ УКРАЇНІ: ЙОГО СУТНІСТЬ ТА ІСТОРИЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,33 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЗУЄВ Костянтин Олександрович
УДК 297 (477.52/.6):291.23
ІСЛАМ У СХІДНІЙ УКРАЇНІ: ЙОГО СУТНІСТЬ ТА ІСТОРИЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ
Спеціальність 09.00.11 – релігієзнавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі релігієзнавства Донецького державного інституту штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
ЛУБСЬКА Марія Володимірівна,
головний науковий консультант
Головного наукового експертного
управління Апарату Верховної
Ради України
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
РИБАЧУК Микола Филимонович,
Український гуманітарний інститут,
проректор, професор кафедри
гуманітарних дисциплін
кандидат філософських наук, доцент
ПІДДУБНА Світлана Максимівна,
Університет економіки та права
„КРОК”, декан факультету
магістерської підготовки та
післядипломної освіти
Захист відбудеться 29 листопада 2007 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.001.43 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул.Володимирська, 60, ауд.330.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий „29” жовтня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Ю.Смирнова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах накопичення знань багатьма галузями релігієзнавства аналіз конфесійних аспектів має свою актуальність не тільки для реконструкції окремих релігій, але й для виокремлення загальнотеоретичних проблем історії релігії. Одне з найважливіших місць посідає проблема виникнення та еволюції релігії. З цієї проблеми накопичено достатній обсяг матеріалу, але динаміка деяких релігій не виявлена. Очевидним є те, що більшість досліджень в сучасній Україні присвячена християнській релігії. Але, подібний європоцентризм обмежує саме усвідомлення сутності та змісту релігії. Особливої актуальності у цьому зв’язку набуває аналіз релігії ісламу, яка є ґрунтом для багатьох культур, їх становлення та розвитку. Іслам поширений серед багатьох народів на великих територіях, а його розповсюдження відбулося в невеликий, за історичним часом, термін. Це створило регіони, де іслам став невід’ємною частиною життя та світогляду народів, що проживали в них. Таким чином, склався історичний регіон поширення ісламу, соціокультурний простір, у якому він став традиційною релігією. ХІХ-ХХІ ст. виявилися одними з головних етапів трансформацій людства. Це мало свої прояви не тільки в поширенні цінностей західної цивілізації, в тому числі й в регіонах, населення яких сповідувало іслам, але створило умови зворотнього процесу, котрий базувався на можливостях культурних і політичних комунікацій між різними народами, в посиленні міграційних процесів у світі, в тому числі мусульман, що реагували на це домінування західної цивілізації через посилення дотримування ісламського віровчення і традицій, створення власних політичних і філософських доктрин, а також поширення ісламу на нові території, на яких домінували християнство або інші релігії та культури.
Ці процеси не оминули й Україну, яка в різні історичні періоди знаходилась у складі Російської імперії або СРСР. В такий спосіб в ній також поширювались західноєвропейські ідеї та цінності. Соціальні й економічні трансформації українського суспільства, розвиток комунікацій, призвели до процесу міграції мусульман до Східної України, де поширення ісламу відбувалось як процес перенесення ісламу та його культурних традицій з регіонів історично тривалого (традиційного) існування в Росії, до нових регіонів (з домінуванням християнства). В останнє десятиліття ХХ ст., під впливом розпаду СРСР, зміною політичної ситуації в Україні й світі, поширення ісламу посилилось в нашій країні і стало частиною духовного відродження та демократизації суспільства України, коли зміни торкнулись і духовної сфери суспільства, особливо релігії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ІСЛАМ У СХІДНІЙ УКРАЇНІ: ЙОГО СУТНІСТЬ ТА ІСТОРИЧНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок