Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АРХЕТИП У РОМАНІСТИЦІ Ф.С. ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА В. ДОМОНТОВИЧА

АРХЕТИП У РОМАНІСТИЦІ Ф.С. ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА В. ДОМОНТОВИЧА

Назва:
АРХЕТИП У РОМАНІСТИЦІ Ф.С. ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА В. ДОМОНТОВИЧА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,27 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Матасова Юліана Ревівна
УДК 82.091
АРХЕТИП У РОМАНІСТИЦІ
Ф.С. ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА В. ДОМОНТОВИЧА
10.01.05 – порівняльне літературознавство
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури
Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
Пригодій Сергій Михайлович,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри зарубіжної літератури.
Офіційні опоненти: |
доктор філологічних наук, професор
Нямцу Анатолій Євгенович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри слов’янської філології та
порівняльного літературознавства;
кандидат філологічних наук, доцент
Долгушева Ольга Валеріївна,
Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
доцент кафедри германської філології.
Провідна установа: |
Національний університет “Києво-
Могилянська академія”, кафедра філології,
Міністерство освіти і науки України, м.Київ
Захист відбудеться 21 вересня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізовaної вченої ради К 26.054.03 при Київському національному лінгвістичному університеті за адресою: 03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету.
Автореферат розісланий 19.08. 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.С. Бакіна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Компаративістика є сьогодні дуже на часі, що обумовлено не лише розумінням національної літератури як живого складника системи світової літератури, а й наявністю низки загальних суспільних та культурологічних змін. Зокрема, процес глобалізації, що відбувається у всьому світі, слугуючи чинником формування нового світового порядку, вимагає від науки заглиблення в систему “Я-Інший” з метою дошукування спільних основ, що ставали би об’єднуючим началом та сприяли б формуванню толерантності спільноти.
Американо-українська компаративістика, в царині якої провадиться дане дисертаційне дослідження, являє собою одну з маловивчених галузей літературознавчої науки. Хоча компаративно романи Ф.С. Фіцджеральда та В. Домонтовича поки що не розглядалися, вони, звісно, вивчалися нарізно (J. Aldridge, M. Bewley, A. Mizener, L. Fiedler, M. Cowley, L. Trilling, W. Troy, Ю. Лідський, О. Горбунов, В. Кухалашвілі, В. Толмачов, Ю. Шерех, С. Павличко, М. Шкандрій, Ю. Загоруйко, О. Боярчук). Саме компаративне дослідження творчості цих письменників зумовлене тим, що наявні значні збіги у структурі архетипового шару їхньої романістики. Окрім того, обидва письменники протягом досить довгого часу жили за межами своєї країни. Таким чином, вони стали носіями “емігрантсько-експатріантського” комплексу, який великою мірою визначив їхнє світовідчуття та вплинув на характер їхнього творчого доробку.
Актуальність дослідження полягає в тому, що уперше в Україні романістика Ф.С. Фіцджеральда та В. Домонтовича досліджується компаративно. До того ж, аналіз творів американського та українського письменників здійснюється під кутом зору архетипової критики, яка сьогодні визнається перспективною в українському літературознавстві. З початку 90-х років посилюється цікавість вітчизняних літературознавців до цього підходу, засвідчена цілою низкою непересічних актуальних студій за авторством як знаних, так і молодих науковців. Долучення надбань світової архетипової методології до вивчення української літератури дозволяє значно розширити можливості інтерпретації як уже відомих творів, що увійшли у традиційний національний канон, так і тих, що не були в нього включені, а також зразків красного письменства, демонстрованих сьогодні.
Вартує наголосити на тому, що архетипова критика іманентно не існує без включення у свою парадигму порівняльного аналізу. Ця літературознавча традиція повсякчас розвивається, живлячись з різноманітних гуманітарних сфер, як-от: філософії, культурології, антропології, релігієзнавства, психології тощо, наслідком чого і стає витворення продуктивного критичного підходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АРХЕТИП У РОМАНІСТИЦІ Ф.С. ФІЦДЖЕРАЛЬДА ТА В. ДОМОНТОВИЧА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок