Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОПРОМЕНЕВИХ АНТЕН ДЛЯ АЕРОКОСМІЧНИХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ПІДСТИЛАЮЧОЇ ПОВЕРХНІ

ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОПРОМЕНЕВИХ АНТЕН ДЛЯ АЕРОКОСМІЧНИХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ПІДСТИЛАЮЧОЇ ПОВЕРХНІ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОПРОМЕНЕВИХ АНТЕН ДЛЯ АЕРОКОСМІЧНИХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ПІДСТИЛАЮЧОЇ ПОВЕРХНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кийко Віктор Іванович
УДК 538.3: 621.396.677
ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОПРОМЕНЕВИХ АНТЕН ДЛЯ
АЕРОКОСМІЧНИХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ
ПІДСТИЛАЮЧОЇ ПОВЕРХНІ
01.04.03 - радiофiзика
А в т о р е ф е р а т
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата фiзико-математичних наук
ХАРКІВ - 1999


Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Xаркiвському державному унiверситеті
Міністерства освіти України.
Науковий керiвник: доктор фiзико-математичних наук, професор
Горобець Микола Миколайович,
Xаркiвський державний унiверситет,
завiдувач кафедри прикладної електродинаміки.
Офiцiйнi опоненти: доктор фiзико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Колчигін Микола Миколайович,
Xаркiвський державний унiверситет,
виконуючий обов'язки завідувача кафедри теоретичної радіофізики, професор кафедри теоретичної радіофізики.
кандидат фiзико-математичних наук, доцент
Должиков Володимир Васильович,
Харківський технічний університет радіоелектроніки,
професор кафедри основ радіотехніки.
Провiдна установа: Радіоастрономічний інститут НАН України,
відділ міліметрових радіотелескопів, м. Харкiв.
Захист вiдбудеться " 01 " липня 1999 р. о 14 годині на засiданнi спецiалiзованої вченої ради Д 64.051.02 Xаркiвського державного унiверситету (310077, м. Xаркiв, майдан Свободи, 4, ауд. 3-9).
З дисертацiєю можна ознайомитись у Центральнiй науковiй бiблiотецi Харкiвського державного унiверситету (310077, м. Харкiв, майдан Свободи, 4).
Автореферат розiсланий " 1 " червня 1999 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Ляховський А.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В засобах дистанційного зондування поверхні Землі і її атмосфери (ДЗЗА) використовують весь доступний сучасній техніці спектр електромагнітних хвиль - від ультафіолетових до радіохвиль. При цьому використання радіометричних методів, що грунтуються на вимірюванні радіотеплового випромінювання в діапазоні хвиль від 1 до 100 ГГц, дозволяє збільшити обсяг одержуваної інформації і підвищити надійність даних про стан атмосфери і поверхні Землі і робить засоби ДЗЗА незалежними від погоди і освітленості. Однак на відміну від оптичного і інфрачервоного діапазонів засоби вимірювання в НВЧ-діапазоні дають менше просторове розділення, меншу чутливість в елементі розділення і меншу точність виміру радіояркісної температури.
Одним з основних елементів систем ДЗЗА, що визначають ці характеристики, є антени радіометрів. При розміщенні радіометрів на борту аерокосмічних носіїв на габарити антен накладаються жорсткі обмеження. Тому для підвищення розділювальної спроможності і чутливості радіометрів ідуть по шляху отримання максимально досяжного коефіцієнта використання поверхні (КВП) антени і мінімальних рівнів бокових пелюсток (РБП). Задача створення таких антен ще більше ускладнюється у випадку панорамних радіометрів, коли необхідно використовувати багатопроменеві антенні системи, що працюють в декількох частотних діапазонах з широкою смугою частот і виділенням сигналів з ортогональними поляризаціями. У цьому випадку необхідно забезпечити пересічення парціальних діаграм напрямленості (ДН) за рівнем -3 дБ при РБП, що не перевищує -20 дБ, і високій розв'язці між каналами.
Виконання всіх цих екстремальних вимог призводить до протиріччя, і тому необхідно шукати компромісне рішення поставленої задачі створення антен панорамних радіометрів. У зв'язку з цим виникає необхідність в розробці ефективних і вірогідних алгоритмів і програм розрахунку енергетичних і напрямлених характеристик випромінюючих систем, які б дозволили проводити оптимізацію цих систем за рядом параметрів. Крім того, необхідно шукати нові елементи для випромінюючих систем, щоб задовольнити електродинамічним та масогабаритним вимогам, які пред'являються до радіометричних систем аерокосмічного базування, розробляти їх математичні моделі і проводити розрахунки характеристик випромінювання. Важливим також є підвищення точності розрахунку характеристик напрямленості випромінюючих систем, особливо в області бокового і заднього випромінювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ БАГАТОПРОМЕНЕВИХ АНТЕН ДЛЯ АЕРОКОСМІЧНИХ СИСТЕМ ДИСТАНЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ ПІДСТИЛАЮЧОЇ ПОВЕРХНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок