Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИРИГЕНТСЬКО - ХОРОВА ОСВІТА В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

ДИРИГЕНТСЬКО - ХОРОВА ОСВІТА В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ДИРИГЕНТСЬКО - ХОРОВА ОСВІТА В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,81 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КУЛЬТУРИ
На правах рукопису
Мартинюк Анатолій Кирилович
УДК 78.03.071.2.087.68(477)
ДИРИГЕНТСЬКО - ХОРОВА ОСВІТА В
МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ
17.00.01 – теорія і історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури
Міністерства культури і мистецтв України.
Науковий керівник: | Кандидат мистецтвознавства, професор
Гулеско Інеса Іванівна
Харківська державна академія культури,
професор кафедри хорознавства та хорового диригування
Офіційні опоненти: | Доктор мистецтвознавства, професор
Лащенко Анатолій Петрович
Національна музична Академія України
ім. П.І.Чайковського, проректор з
наукової роботи
Кандидат мистецтвознавства, старший
викладач Осадча Віра Миколаївна
Харківська державна академія культури,
завідувач кафедри українського народного співу та музичного фольклору
Провідна установа: | Харківський державний інститут мистецтв
ім. І.П.Котляревського, кафедра хорового диригування
Захист відбудеться “____” жовтня 2001 р. о ____год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.807.01 Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький узвіз, 4, малий зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківської державної академії культури за адресою: 61003, м. Харків, Бурсацький узвіз, 4.
Автореферат розісланий “____” вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент В.М.Откидач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Процеси державотворення, які нині відбуваються в Україні, спричинили безприкладну за своєю глибиною інтенсифікацію духовного життя суспільства. На часі потужний поштовх до розвію отримують саме ті види мистецтва, що кореняться в предковічних народних традиціях і уособлюють найяскравіші прояви української духовності. Саме до таких явищ належить українське мистецтво хорового співу, котре сприяє утвердженню державності, культурній консолідації нації, інтелектуальному та духовному відродженню народу, що протягом тисячоліть створив і подарував світові оригінальні художні скарби. Разом з тим, дедалі глибше осмислення, детальний аналіз окремих складових елементів національної хорової спадщини яскравіше висвітлює все розмаїття її форм з усім багатством притаманних сучасності змістів музичної культури, виховання, педагогіки.
Перегляд і творче переосмислення значимості для духовного життя нації музичної культури (зокрема, культури хорової), стану розвитку чинників її глибинного впливу (творчість, виконавство, педагогіка) в світлі сучасних філософських та педагогічних поглядів на роль та значення хорової музики у формуванні світогляду, національної самосвідомості, морально-естетичної культури особистості засвідчують потребу втілення цілого комплексу нових вимог до диригентсько-хорової підготовки сучасного фахівця.
Розгляд існуючої системи диригентсько-хорової підготовки в Україні показує, що складалася й усталювалася вона протягом багатьох століть і набула сучасних рис в 40-х роках XX ст., коли були сформовані кафедри хорового диригування в консерваторіях Києва, Одеси, Львова, Харкова. Засвідчується великий вплив на перебіг цього процесу визначних українських музичних діячів - Б.Яворського, Г.Верьовки, Е.Скрипчинської, М.Вериківського, К.Пігрова, М.Колесси, О.Перунова, К.Греченка, З.Заграничного та ін. Однак різноманітні спрямування диригентсько-хорової педагогіки, аспекти творчої діяльності кафедр хорового диригування, окремих визначних диригентів, педагогів недостатньо висвітлені в існуючій хорознавчій літературі. Курси диригентсько-хорових дисциплін, що грунтуватимуться на основі національних традицій з урахуванням світового досвіду, значно употужнять і поглиблять процес формування особистості хорового диригента. У зв'язку з цим наголошуємо на непересічному значенні розробки та подальшого опрацювання вказаних курсів в його фаховій професіограмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДИРИГЕНТСЬКО - ХОРОВА ОСВІТА В МУЗИЧНІЙ КУЛЬТУРІ УКРАЇНИ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок