Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРОТКОТЕРМІНОВІ МОДЕЛІ ПРОГНОЗУВАННЯ ОСНОВНИХ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ІНДИКАТОРІВ

КОРОТКОТЕРМІНОВІ МОДЕЛІ ПРОГНОЗУВАННЯ ОСНОВНИХ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ІНДИКАТОРІВ

Назва:
КОРОТКОТЕРМІНОВІ МОДЕЛІ ПРОГНОЗУВАННЯ ОСНОВНИХ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ІНДИКАТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,21 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІЧНОГО ПРОГНОЗУВАННЯ
Бурлай Тетяна Вікторівна
УДК 330.115
КОРОТКОТЕРМІНОВІ МОДЕЛІ ПРОГНОЗУВАННЯ ОСНОВНИХ
МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ІНДИКАТОРІВ
08.03.02 – економіко-математичне моделювання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економічного прогнозування НАН України.
Науковий керівник: | академік НАН України, доктор економічних наук, професор ГЕЄЦЬ Валерій Михайлович,
Інститут економічного прогнозування НАН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор КОСТІНА Ніна Іванівна,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, професор кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, професор ГРИЦЕНКО Олена Георгіївна,
Київський торгово-економічний університет, професор кафедри економічної теорії.
Провідна установа: Національний інститут стратегічних досліджень Ради національної безпеки і оборони України, відділ системного моделювання та оцінки стану національної безпеки, відділ соціально-економічної стратегії та економічної безпеки (м. Київ).
Захист відбудеться “29” лютого 2000 р. о 14 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.239.01 Інституту економічного прогнозування НАН України за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту економічного прогнозування НАН України, 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “27” січня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Левчук Н.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ось вже кілька років завданням надзвичайної важливості є подолання кризи вітчизняної економічної системи та спрямування її розвитку конструктивним шляхом з метою досягнення економічного росту, передбачення якого є однією з важливих складових макроекономічного регулювання. Це завдання є підгрунтям для проведення наукових досліджень в галузі економічного кон`юнктуроведення, моделювання макроекономічних взаємозв`язків та короткотермінового прогнозування.
Актуальність теми. Для передбачення як позитивних, так і негативних зломів економічної кон`юнктури західними фахівцями традиційно (з 50-х років) застосовується модельно-методичний підхід, який реалізується за допомогою системи сигнальних індикаторів або її модифікацій. Концепція дії вказаної системи грунтується на властивості деяких статистичних індикаторів (що є первинними або похідними за своєю природою) віддзеркалювати з певною хронологічною точністю тенденцію руху контрольного макроагрегату, який характеризує рівень ділової активності в країні. На терені вітчизняної науки цей підхід досі не мав застосування, оскільки централізована економіка планового характеру за своєю змістовною специфікою не могла бути об`єктом його прикладення. Невизначеність розвитку економічної системи в умовах трансформації суспільних інститутів, яка є притаманною рисою вітчизняної економічної динаміки, зумовила потребу в розробці якісно нового ефективного аналітично-прогнозного інструменту моніторингу змін економічної кон`юнктури. З урахуванням сучасних вимог до рівня економіко-математичних досліджень та зазначеної мети такий інструментарій повинен грунтуватися на економетричних підходах і бути придатним для аналітично-прогностичних оцінок коливань економічної активності. Саме проблемі розробки та адекватного застосування зазначеного прогнозного інструменту і присвячена дана дисертаційна робота.
Зв`язок дисертаційної роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота безпосередньо пов`язана з виконанням тематичної науково-дослідної роботи в Інституті економічного прогнозування НАН України – 3174 “Розробка комплексу моделей та методики короткострокового прогнозування основних макроекономічних показників” (1998-2000 рр.), № держреєстрації 0198И000252.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розробка економіко-математичного інструментарію для оцінки стану економічної кон`юнктури в Україні та побудова короткотермінової моделі прогнозування обсягу реального ВВП.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: КОРОТКОТЕРМІНОВІ МОДЕЛІ ПРОГНОЗУВАННЯ ОСНОВНИХ МАКРОЕКОНОМІЧНИХ ІНДИКАТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок