Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ І ПЛАЗМОВІ ХВИЛІ У ШАРУВАТИХ ПРОВІДНИКАХ ТА НАДГРАТКАХ

ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ І ПЛАЗМОВІ ХВИЛІ У ШАРУВАТИХ ПРОВІДНИКАХ ТА НАДГРАТКАХ

Назва:
ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ І ПЛАЗМОВІ ХВИЛІ У ШАРУВАТИХ ПРОВІДНИКАХ ТА НАДГРАТКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,74 KB
Завантажень:
369
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. Каразіна
На правах рукопису
ВЕГА МОНРОЙ РIКАРДО
УДК 537.531.2
ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ І ПЛАЗМОВІ ХВИЛІ У ШАРУВАТИХ
ПРОВІДНИКАХ ТА НАДГРАТКАХ
01.04.07 – Фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико–математичних наук
Харків – 1999
Дисертація є рукописом
Робота виконана у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор фіз.-мат. наук, доцент
Гвоздіков Володимир Михайлович, професор кафедри теоретичної фізики Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Офіційні опоненти: доктор фіз.-мат. наук, професор
Оболенський Михайло Олександрович, завідувач кафедри фізики низьких температур Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
доктор фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник
Шевченко Сергій Іванович, провідний науковий співробітник Фізико-технічного інституту низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Провідна установа: Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України; відділ радіофізики твердого тіла, м. Харків.
Захист відбудеться “03” березня 2000 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.03 у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, майдан Свободи, 4, ауд. ім. К.Д. Синельникова).
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, майд. Свободи 4.
Автореферат розіслано “01” ______02_______ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В. П. ПойдаЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення штучних напівпровідникових, металічних та надпровідних періодичних структур суттєво розширило експериментальне поле твердотільної мікроелектроніки. Один з актуальних напрямків у цій галузі пов'язаний з дослідженням різного типу власних електромагнітних коливань у таких системах, а також умов їх поширення у періодичних провідних структурах. Принципова можливість керування властивостями електромагнітних хвиль шляхом здійснення структурних змін у надгратках важлива з точки зору перспективи їх практичного використання у твердотільній мікроелектроніці.
В останні роки великий інтерес викликають дослідження колективних збуджень у надгратках та шаруватих системах, частково, у шаруватих ВТНП купратах. Експериментальні дослідження цього явища грунтуються на використанні оптичних методів з інфрачервоного поглинання або розсіяння світла. При цьому піки поглинання ідентифікуються із збудженнями у зразку колективних мод: плазмонів, фононів та різних типів електромагнітних хвиль. Інтерпретація результатів подібних експериментів неможлива без теоретичного опису можливих типів власних коливань у системі.
У надгратках, завдяки низьковимірним ефектам та шаруватій структурі, виникають нові типи колективних коливань, які не спостерігаються у звичайних твердих тілах. Їх частоти, згасання та дисперсія залежать від структурних параметрів надграток. Квантуюче магнітне поле сильно впливає на вигляд двовимірного тензора провідності у шарах надграток і, таким чином, на спектр не лише електронних але й зв'язаних з ними колективних мод. Квантування провідності, яке спостерігалось у надгратках, також істотно впливає на спектр власних коливань у таких системах і потребує спеціального теоретичного аналізу.
Реальні кристали завжди мають деяку кількість точкових (вакансії, домішки) або лінійних (дислокації) дефектів. Специфіка шаруватих кристалів і надграток полягає у тому, що у них поряд з традиційними для твердого тіла дефектами, з'являються нові типи дефектів, наприклад “дефектний шар”, а роль точкових або лінійних дефектів змінюється в силу квазідвовимірності таких систем. Завдяки цим обставинам з'являються нові (не типові для тривимірних кристалів) високочастотні моди у штучних надгратках.
У шаруватих купратах неоднорідністі у розподілі кисню при відпалі зразків призводять до появи нових мод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОМАГНІТНІ І ПЛАЗМОВІ ХВИЛІ У ШАРУВАТИХ ПРОВІДНИКАХ ТА НАДГРАТКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок