Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕКТАРОПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ, ЇЇ ГЕНЕТИЧНА ПРИРОДА ТА ЗНАЧЕННЯ В СЕЛЕКЦІЇ СОРТІВ З ВИСОКОЮ НАСІННЄВОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ

НЕКТАРОПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ, ЇЇ ГЕНЕТИЧНА ПРИРОДА ТА ЗНАЧЕННЯ В СЕЛЕКЦІЇ СОРТІВ З ВИСОКОЮ НАСІННЄВОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ

Назва:
НЕКТАРОПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ, ЇЇ ГЕНЕТИЧНА ПРИРОДА ТА ЗНАЧЕННЯ В СЕЛЕКЦІЇ СОРТІВ З ВИСОКОЮ НАСІННЄВОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,16 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Носенко Юрій Михайлович
УДК 633.31: 631.52
НЕКТАРОПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ, ЇЇ ГЕНЕТИЧНА ПРИРОДА ТА ЗНАЧЕННЯ В СЕЛЕКЦІЇ СОРТІВ З ВИСОКОЮ НАСІННЄВОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ
Спеціальність: 06.01.05- селекція та насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
КИЇВ 1999 р.
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в відділі генетики та селекції кормових культур Інституту землеробства УААН в 1993-1998рр.
Науковий керівник: |
доктор біологічних наук, професор, завідувач відділом генетики та селекції кормових культур Інституту землеробства УААН
БОБЕР Анатолій Федорович
Офіційні опоненти: | професор, доктор с..-г. наук, завідувач кафедри селекції та насінництва Херсонського с.-г. інституту ім. Цюрупи ЖАРІНОВ Валерій Іванович
кандидат с.-г. наук, старший науковий співробітник Чернігівської обласної дослідної станції
БОЖЕНКО Анатолій Іванович
Провідна установа: | Полтавський сільськогосподарський інститут
Захист відбудеться “ 15 “ червня 1999 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інституті землеробства УААН.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірених печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 255205. смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вчeної ради.
Автореферат розісланий “ 14 “ травня 1999 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради |
КРАВЧЕНКО Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Люцерна посівна (Medicago sativa ) є цінною кормовою культурою, якій відводиться велике значення в вирішенні проблеми покращення кормової бази колективного та приватного тваринництва, в тому числі збільшення вмісту протеїну в кормах.
Основною причиною, яка стримує розширення площ зайнятих люцерною, є низька та нестабільна насіннєва продуктивність районованих сортів. Головною причиною цього є недостатня забезпеченість комахами -запилювачами.Враховуючи це, для створення сортів люцерни з високою насіннєвою продуктивністю запропоновано альтернативний шлях -використання автогамії. Для переводу типового перехресника, яким є люцерна на самозапилення. в першу чергу, необхідно виділити чи створити форми з високим рівнем самосумісності ( здатності зав’язувати насіння при самозапиленні в бутоні, або квітоки яких мали б легке розкриття та здатність запилюватись медоносними бджолами. Форми з легким розкриттям квіток повинні мати високу нектаропродуктивність для збільшення відвідування квітки домашніми медоносними бджолами, що вказує на актуальність і доцільність роботи.
Мета та завдання досліджень. Метою наших досліджень було дослідження ознаки «нектаропродуктивність рослини” люцерни посівної, її генетичної природи та можливостей використання в селекції сортів з високим плодоутворенням в умовах недостатнього бджолозапилення. Для вирішення цього були поставлені такі завдання:
1.
Удосконалити методику визначення нектаропродуктивності рослини люцерни посівної.
1.
Вивчити мінливість ознаки «нектаропродуктивність рослини” на самофертильних формах люцерни посівної.
1.
Проаналізувавши досліджувану популяцію за іншими прямими та опосередкованими ознаками насіннєвої продуктивності, встановити тісноту зв’язку їх з нектаропродуктивністю рослини.
1.
Вивчити генетичну структуру ознаки «нектаропродуктивність рослини” та рівня спорідненості в генетичній структурі цієї ознаки з іншими ознаками і встановити можливі шляхи використання в селекції на покращення насіннєвої продуктивності.
1.
Визначити економічну ефективність створення сортів люцерни з покращеними ознаками нектаропродуктивності і насіннєвої продуктивності.
Наукова новизна отриманих результатів. В результаті досліджень удосконалено методику масового аналізу рослин люцерни за ознакою «нектаропродуктивність рослини”. На основі генетичного аналізу з використанням методики Джінкса-Хеймана-Дезіро встановлено генетичну структуру цієї ознаки, яка полягає в тому, що її контроль здійснюється великим числом локусів переважно з адитивними ефектами дії алелей в межах локуса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: НЕКТАРОПРОДУКТИВНІСТЬ ЛЮЦЕРНИ ПОСІВНОЇ, ЇЇ ГЕНЕТИЧНА ПРИРОДА ТА ЗНАЧЕННЯ В СЕЛЕКЦІЇ СОРТІВ З ВИСОКОЮ НАСІННЄВОЮ ПРОДУКТИВНІСТЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок