Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток ідеї природовідповідності в українській педагогічній науці (кінець ХVІІІ – ХХ ст.)

Розвиток ідеї природовідповідності в українській педагогічній науці (кінець ХVІІІ – ХХ ст.)

Назва:
Розвиток ідеї природовідповідності в українській педагогічній науці (кінець ХVІІІ – ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
Лучко Олег Миронович
УДК 37 (477)
Розвиток ідеї природовідповідності в українській педагогічній науці
(кінець ХVІІІ – ХХ ст.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Васянович Григорій Петрович,
Інститут педагогіки і психології
професійної освіти АПН України,
завідувач відділу гуманітарної освіти
Львівського науково-практичного центру
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Вихрущ Анатолій Володимирович
Тернопільський експериментальний інститут педагогічної освіти, ректор;
кандидат педагогічних наук, професор
Коваленко Євгенія Іванівна,
Ніжинський державний педагогічний
університет ім. Миколи Гоголя,
завідувач кафедри педагогіки
Провідна установа Вінницький державний педагогічний університет
ім. Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “14” травня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий “13” квітня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь досліджуваності теми. У сучасних умовах перетворень суспільно-політичного ладу України пріоритетного значення набуває розбудова освіти на гуманістичних і демократичних началах. У Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), Національній доктрині розвитку освіти зазначено, що головною метою, ключовим показником і основним важелем сучасного прогресу є розвиток людини, її творчих здібностей, інтересів і потреб.
Істотного значення в реалізації цієї мети набуває вивчення соціокультурного досвіду минулого, яке дає змогу не лише з’ясувати теоретичну цінність підходів до навчання й виховання особистості, але й визначити шляхи впровадження цього досвіду в сучасну практику освіти.
Актуальність дослідження зумовлюється передусім тим, що ідея природовідповідності є однією з фундаментальних у дидактиці й теорії виховання. Поряд з іншими чинниками вона визначає зміст освіти, методи, засоби навчально-виховного процесу, обсяг матеріалу, що вивчається, його складність, темп викладу й ефективність засвоєння. Принцип природовідповідності передбачає, що зміст, форми й методи навчання мають відповідати віковим та індивідуальним особливостям учня. Отже, педагог у своїй діяльності повинен керуватися чинниками природного розвитку вихованця. Ідею природовідповідності автор розглядає як форму пізнання змісту поняття природовідповідність навчання і виховання.
Аналіз наукової, педагогічної літератури свідчить, що проблемі природовідповідності приділяється належна увага, зокрема в аспекті комплексного підходу до розвитку педагогічної думки й освіти в Україні (А. Алексюк, Г. Ващенко, С. Вдович, А. Вихрущ, О. Вишневський, Л. Вовк, Д. Герцюк, В. Гомоннай, Н. Дем’яненко, О. Дубасенюк, М. Євтух, Т. Завгородня, С. Золотухіна, І. Зязюн, В. Кемінь, В. Кравець, І. Курляк, С. Лаба, М. Левківський, І. Лікарчук, А. Мазуркевич, В. Майборода, В. Моцюк, Д. Пенішкевич, І. Підласий, О. Савченко, Б. Ступарик, О. Сухомлинська, М. Фіцула та ін.).
У дисертаціях, статтях знайшли відображення питання взаємозв’язку принципу природовідповідності й культуровідповідності (Г. Васянович, О. Губко, О. Кобрій, В. Кузь, Ю. Руденко, М. Стельмахович, М. Чепіль).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток ідеї природовідповідності в українській педагогічній науці (кінець ХVІІІ – ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок