Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСМАНСЬКА ЕКСПАНСІЯ В ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ ТА ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПОЛЬЩІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XV – НА ПОЧАТКУ XVI СТ.

ОСМАНСЬКА ЕКСПАНСІЯ В ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ ТА ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПОЛЬЩІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XV – НА ПОЧАТКУ XVI СТ.

Назва:
ОСМАНСЬКА ЕКСПАНСІЯ В ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ ТА ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПОЛЬЩІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XV – НА ПОЧАТКУ XVI СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,85 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ
КРОТ Валентина Андріївна
УДК [94 (438): 321.2 (560)] “1475/1503”
ОСМАНСЬКА ЕКСПАНСІЯ В ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ
ТА ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПОЛЬЩІ
В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XV – НА ПОЧАТКУ XVI СТ.
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Луганськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник –
Офіційні опоненти:
Провідна установа – | доктор історичних наук, професор Бур’ян Михайло Степанович, Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри всесвітньої історії
доктор історичних наук, професор
Дьомін Олег Борисович, Одеський національний університет імені Іллі Мечникова,
професор кафедри нової та новітньої історії;
кандидат історичних наук Гончаренко Анатолій Володимирович, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, доцент кафедри всесвітньої історії
Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться 17.12.2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.04 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля за адресою: 91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А, корпус 1, ауд. 132.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-А).
Автореферат розісланий 16.11.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Довжук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається масштабом досліджуваних подій та їхнім довгостроковим впливом на міжнародну обстановку.
Османська експансія була однією з головних подій Середньовіччя. Вона призвела до встановлення османського панування в Південно-Східній Європі, що зберігалося протягом багатьох століть. Затвердившись у цьому регіоні, Османська імперія стала важливим чинником європейської політики. І хоча імперія припинила існування у 20-х роках ХХ століття, наслідки її панування відчуваються ще й у наш час.
Нестабільність, конфлікти та війни на Балканському півострові, міжетнічні, міжконфесійні й міждержавні протиріччя сягають своїм корінням у далеке минуле. Їх витоки відносяться до часів османських завоювань земель Південно-Східної Європи, які супроводжувались значними політичними, релігійними, демографічними змінами в регіоні. Ураховуючи, що країни Південно-Східної Європи ввійшли до Європейського Союзу, а Туреччина намагається вступити до нього, вивчення конфліктних ситуацій з метою їх подолання є важливим завданням сучасної історичної науки.
Не менш важливе й те, що тогочасні історичні процеси справили великий вплив на історію України. Населення українських земель, що входило до складу Польщі й Литви, безпосередньо брало участь у подіях, які розгорталися в цьому регіоні в XV-XVI ст. Це дозволяє подивитися на українську історію в більш широкій перспективі, на тлі польсько-османських відносин.
Розвиток стратегічного партнерства між Україною і Польщею, який набрав сили вже в 90-х роках ХХ ст., після підписання Договору про добросусідство, дружні відносини та співробітництво, а також спільної заяви польського і українського президентів „До порозуміння та єднання” (1997), сприяв подальшому вивченню історії відносин двох країн. Потребує активізації історичних досліджень і поширення співробітництва між Україною й Туреччиною, які мають спільні інтереси в економічній сфері, у тому числі в налагодженні нових транспортних комунікацій, а також у вирішенні проблеми облаштування кримських татар, які повертаються на батьківщину.
Таким чином, тема, обрана для дослідження, є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в межах комплексної програми Науково-дослідного центру: “Схід – Захід: теорія й історія міжцивілізаційних відносин” імені В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСМАНСЬКА ЕКСПАНСІЯ В ПІВДЕННО-СХІДНІЙ ЄВРОПІ ТА ЗОВНІШНЯ ПОЛІТИКА ПОЛЬЩІ В ОСТАННІЙ ЧВЕРТІ XV – НА ПОЧАТКУ XVI СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок