Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СИДЕРОПЕНІЧНОГО СИНДРОМУ В ПАТОГЕНЕЗІ ТА КЛІНІЦІ ХРОНІЧНОГО, РЕЦИДИВУЮЧОГО БРОНХІТУ І МЕТОДИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ У ДІТЕЙ

РОЛЬ СИДЕРОПЕНІЧНОГО СИНДРОМУ В ПАТОГЕНЕЗІ ТА КЛІНІЦІ ХРОНІЧНОГО, РЕЦИДИВУЮЧОГО БРОНХІТУ І МЕТОДИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ У ДІТЕЙ

Назва:
РОЛЬ СИДЕРОПЕНІЧНОГО СИНДРОМУ В ПАТОГЕНЕЗІ ТА КЛІНІЦІ ХРОНІЧНОГО, РЕЦИДИВУЮЧОГО БРОНХІТУ І МЕТОДИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ У ДІТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І.Я. ГОРБАЧЕВСЬКОГО
ПОГУРСЬКА СВІТЛАНА ОЛЕГІВНА
УДК 616.233-002-036.11-008.927.2]-053.2
РОЛЬ СИДЕРОПЕНІЧНОГО СИНДРОМУ В ПАТОГЕНЕЗІ ТА КЛІНІЦІ ХРОНІЧНОГО, РЕЦИДИВУЮЧОГО БРОНХІТУ І МЕТОДИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ У ДІТЕЙ
14.01.10- педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті
імені І.Я. Горбачевського МОЗ України.
Науковий керівник: член-кор. АМН України, доктор медичних наук, професор
Сміян Іван Семенович, Тернопільський державний медичний
університет імені І.Я. Горбачевського, професор кафедри факультетської
і шпитальної педіатрії
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Банадига Наталія Василівна, Тернопільський державний медичний університет ім.І.Я.Горбачевського МОЗ України, кафедра педіатрії факультету післядипломної освіти, завідувач кафедри;
доктор медичних наук, професор Ткаченко Світлана Кузьмівна, Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького, кафедра факультетської та госпітальної педіатрії, професор.
Провідна установа: Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, м. Київ, кафедра педіатрії №4.
Захист відбудеться 30 червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.601.02 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського (м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 27 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, доцент Павлишин Г.А.


 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рецидивуючі і хронічні захворювання бронхолегеневої системи займають одне із провідних місць серед загальної захворюваності дитячого населення (Майданник В.Г., 2003). Найчастіше у переліку цієї патології зустрічається рецидивуючий бронхіт, розповсюдженість якого серед дитячого населення в нашій країні становить 2,5 на 1000.
Незважаючи на досягнуті успіхи у вивченні епідеміології, патогенезу, розширення можливостей діагностики, розробку нових схем лікування захворювань бронхів і легень, останнє десятиліття ознаменоване значним ростом цієї патології у всіх країнах світу (Каганов С.Ю., Розинова Н.Н., 2000). Недосконалість критеріїв діагностики хронічних інфекційно-запальних бронхолегеневих захворювань, важкість протікання, рання інвалідність та соціальна дисадаптація дітей спонукають до активних пошуків нових ланок патогенезу та лікування вказаної вище патології (Банадига Н.В., 2003).
З іншої сторони, хвороби дефіциту, найрозповсюдженішою серед яких є сидеропенія, відносяться до патологічних станів, які самі по собі у більшості випадків не загрожують життю дитини, проте суттєво впливають на морфофункціональний стан різних органів і систем, на захисні механізми, гомеостаз. Сидеропенія розглядається як фоновий стан, який спричиняє більш високу захворюваність та тяжкий, інколи несприятливий, перебіг інших недугів.
Розповсюдження залізодефіцитної анемії коливається від 33-44,5 % у дітей грудного віку до 4-35 % у дошкільнят та школярів.
Залізо відноситься до біометалів, які надзвичайно важливі для нормального функціонування практично усіх біологічних систем (тканинне дихання, мітоз, біосинтез колагену, ДНК, становлення імунітету, тощо).
На сьогодні відомо ряд робіт, в яких досліджується проблема залізодефіциту як фонової патології (при пневмонії, ГРВІ, гострому отиті) (Ковтуненко Р.В., 1999; Golz А., 2001). Проте робіт, присвячених вивченню впливу сидеропенічного синдрому на перебіг хронічного, рецидивуючого бронхіту у дітей, стану процесів ліпопероксидації та антиоксидантного захисту при цих патологіях, у доступній літературі не вдалось знайти.
Розкриття патогенетичних механізмів формування хронічної патології органів дихання на фоні сидеропенії у дітей, виявлення суті причинно-наслідкових змін в цих органах та факторів, які ускладнюють перебіг вищевказаної поєднаної патології, а, отже, визначення перспективності нових підходів до лікування цих захворювань, профілактики їх рецидивів, прогнозування можливих ускладнень, лежать в основі цієї роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЛЬ СИДЕРОПЕНІЧНОГО СИНДРОМУ В ПАТОГЕНЕЗІ ТА КЛІНІЦІ ХРОНІЧНОГО, РЕЦИДИВУЮЧОГО БРОНХІТУ І МЕТОДИ ЙОГО КОРЕКЦІЇ У ДІТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок