Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ ОДЕСИ, МИКОЛАЄВА, ХЕРСОНА ЩОДО ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ВЛАСНОСТІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ ОДЕСИ, МИКОЛАЄВА, ХЕРСОНА ЩОДО ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ВЛАСНОСТІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ ОДЕСИ, МИКОЛАЄВА, ХЕРСОНА ЩОДО ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ВЛАСНОСТІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,44 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЦИБУЛЕНКО ЛАРИСА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 947.081/.083(Р477.23)
ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ ОДЕСИ, МИКОЛАЄВА, ХЕРСОНА ЩОДО ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ВЛАСНОСТІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
07.00.01 – Історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Дарієнко Василь Миколайович,
Херсонський економіко-правовий інститут, професор кафедри загальноюридичних дисциплін
Офіційні опоненти: – доктор історичних наук, професор
Сусоров Віктор Дмитрович,
Херсонський державний технічний університет, завідувач кафедри українознавства
кандидат історичних наук
Марченко Олег Миколайович,
Кіровоградський державний педагогічний університет ім. Володимира Винниченка, доцент кафедри народознавства та історії культури
Провідна установа – Інститут історії України НАН України
Захист відбудеться “14“ Листопада 2001 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 по захисту дисертацій у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м.Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “ 13 “ Жовтня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. За довготривалий період заідеологізованої вітчизняної історичної науки дослідження системи міського самоврядування, започаткованого Міським положенням 1870 р., здійснювалися з упередженим ставленням до демократичного досвіду буржуазного суспільства, що зумовило висвітлення переважно негативних боків цього явища.
На сучасному етапі дальшої демократизації та формування правових засад, пошуку найефективнішої взаємодії центральних та регіональних владних інститутів постало важливе питання створення в Україні на засадах загальноєвропейських традицій якісно нового місцевого самоврядування.
В умовах урбанізації в економічному та політичному відношенні відчутно зростає роль міст, що виступають головним джерелом виробничих сил суспільства та важливим компонентом самофінансування регіону. Це набуває особливої гостроти в умовах складного пошуку механізмів модер-нізації соціально-економічної системи та її основи – інституту влас-ності, а також створення громадянського суспільства, і насамперед як правового та ринкового організму.
У цьому контексті набуває особливого значення вивчення дорадянського періоду зародження і становлення муніципальної власності як підгрунтя муніципального господарства – альтернативної форми надходжень до міського бюджету. Ці інституції були індикатором стабільності міського самоврядування. Вони зміцнювали становище міста як центру регіону, розвивали його зв’язок з транспортними магістралями, що створювало цілісність територіально-економічних комплексів, формувало якісно новий принцип розвитку ринкового простору. У цьому складному процесі приморські міста відігравали домінуючу роль унаслідок їх статусу як на регіональному, так і на загальнодержавному рівнях.
Зв’язок роботи з науковими програмами і темами. Тематика дослідження відповідає загальнокафедральним темам кафедри історії України Херсонського державного педагогічного університету.
Об’єктом дисертаційного дослідження обрано органи самоврядування міст Півдня України – Одеси, Херсона та Миколаєва.
Предметом дослідження є процес формування муніципальної земельної та виробничої власності як важливих компонентів соціально-економічних засад громадського управління.
Територіальні межі дисертаційного дослідження охоплюють причор-номорський регіон Півдня України з містами – Одесою, Миколаєвом і Херсоном – важливими торговельно-промисловими центрами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІЯЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ ОДЕСИ, МИКОЛАЄВА, ХЕРСОНА ЩОДО ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТКУ МУНІЦИПАЛЬНОЇ ЗЕМЕЛЬНОЇ ТА ВИРОБНИЧОЇ ВЛАСНОСТІ В КІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок