Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДИСКРЕТНА МЕТРИКА ЖИТТЄВОГО ШЛЯХУ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ

ДИСКРЕТНА МЕТРИКА ЖИТТЄВОГО ШЛЯХУ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ

Назва:
ДИСКРЕТНА МЕТРИКА ЖИТТЄВОГО ШЛЯХУ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
334
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. І.І.МЕЧНИКОВА
СТРАЦИНСЬКА ІРИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 159.937.53
ДИСКРЕТНА МЕТРИКА ЖИТТЄВОГО ШЛЯХУ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата психологічних наук.
Одеса – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі диференціальної і експериментальної психології ІМЕМ Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | Доктор психологічних наук, професор
ЦУКАНОВ Борис Йосипович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри
диференціальної і експериментальної психології
Офіційні опоненти: | Доктор психологічних наук, професор
МАКСИМЕНКО Юрій Борисович,
Донецький інститут післядипломної освіти,
завідувач кафедри психології, директор.
Кандидат психологічних наук,
СЕРГЕЄВА Алла Володимирівна,
Південно-Український державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського,
доцент кафедри психології.
Провідна установа: | Київський національний університет ім. Т.Г. Шевченка.
Захист відбудеться 08.04.2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.07 в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий 05.03.2005 р.
Виконуючий обов’язки
вченого секретаря Вісковатова Т.П.
спеціалізованої вченої ради
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Життєвий шлях творчої особистості, етапи її становлення, самовизначення, самоздійснення, самореалізації та саморозвитку складають одну з найважливіших психологічних проблем. Творча особистість входить до елітного прошарку суспільства, який створює дійсну духовність для розвитку і розбудови державності. Тому психологічні дослідження в цьому напрямку зможуть дати вичерпні відповіді на питання про створення належних умов для повноцінного прояву творчого потенціалу особистості, підтримки її громадськістю та державою. Звернення до вивчення життєвого шляху творчої особистості в контексті проблематики вітчизняної психологічної науки визначається потребою зберігати та примножувати інтелектуальну еліту держави.
Актуальність дослідження. Проблема життєвого шляху особистості в методологічному розумінні є однією з найнагальніших в сучасній психологічній науці (К.О. Абульханова-Славська, Б.Г. Ананьєв, В.Ф. Моргун, В.В. Рибалка). Життєвий шлях, як суто психологічну проблему, розглядали П. Жане, Ш. Бюлер, К.Хорні, Е.Еріксон, Б. Г. Ананьєв, С.Л.Рубінштейн та інші вчені. Її було піднято з метою розуміння сутності та природи буття свідомого суб’єкта, пошуку ним сенсу життя, розкриття своїх творчих можливостей і входження в історію людства. Шукаючи відповіді на ці питання дослідники розійшлися в різних напрямках, втративши фактично розуміння сутності життєвого шляху в межах природно відведеного часу існування індивіда. В концепціях життєвого шляху більше уваги приділялося проявам самоздійснення особистості (Ш. Бюлер), кризовим станам (Р. Ассаджиолі), побудові стратегії особистого життя (К.О. Абульханова-Славська), вияву творчих стартів, піків, кульмінацій (Lehman Н., Szewszuk W.), поворотних пунктів та вузлових точок (Н. Перна, С.Л. Рубінштейн), які в достатній мірі вилучаються за допомогою біографічного методу. Такі дослідження здебільшого носять емпірично-фіксаційний характер і не дають вичерпного пояснення в розуміння сутності творчої особистості, як суб’єкта життєвого шляху і його власної стратегії життя. Відсутні пояснення самим віковим локалізаціям стартів (раннім та пізнім), періодам зниження творчості, її занепаду, або пізніх виплесків творчих можливостей. Досить відкритим залишається питання про різкі і раптові вікові зміни, як в творчості особистості, так і в її особистому житті.
Перерахована низка питань добре відома дослідникам проблеми житєвого шляху творчої особистості і має високий рівень складності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДИСКРЕТНА МЕТРИКА ЖИТТЄВОГО ШЛЯХУ ТВОРЧОЇ ОСОБИСТОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок