Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЮДЖЕТНО-МОНЕТАРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН у трансформаційній економіці

БЮДЖЕТНО-МОНЕТАРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН у трансформаційній економіці

Назва:
БЮДЖЕТНО-МОНЕТАРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН у трансформаційній економіці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
33,32 KB
Завантажень:
387
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА
МАКАРЕНКО МИХАЙЛО ІЛЛІЧ
УДК 336.74.338.5
БЮДЖЕТНО-МОНЕТАРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН
у трансформаційній економіці
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи
Національного банку України (м. Суми).
Науковий консультант – доктор економічних наук, професор
Міщенко Володимир Іванович,
Українська академія банківської справи (м. Суми), в.о. ректора
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Задорожний Григорій Васильович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, професор кафедри
економічної теорії та економічних
методів управління;
доктор економічних наук, професор
Лютий Ігор Олексійович,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
в.о. завідувача кафедри фінансів,
грошового обігу та кредиту;
доктор економічних наук, професор
Українська Лариса Олегівна,
Харківський державний економічний
університет, професор кафедри
економічної теорії
Провідна установа – Одеський державний економічний
університет Міністерства освіти
і науки України, кафедра загальної
економічної теорії
Захист дисертації відбудеться 30”січня 2004 р. о 14.00  год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, пл. Свободи, 4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків-77, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 29 грудня”2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.М. Соболєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційні процеси, що понад десятиліття тривають в економіці України, свідчать про складний різнодинамічний характер їх протікання та виникнення нових проблем, з якими досі не доводилося стикатися національному господарству. Однією з них стала висока інфляція початкового етапу економічної трансформації, яка тривалий час не була подоланою. Багаторічне панування системи централізованого планування з відповідним їй механізмом ціноутворення та цінорегулювання зумовило малорухому динаміку цін протягом тривалого періоду з абсолютно переважаючим дискреційним впливом держави на структуру і динаміку цін.
Започаткування в Україні економічних перетворень у напрямі побудови соціально орієнтованої ринкової економіки характеризувалося проявами іншої крайності в економічних відносинах: директивно встановлювані ціни внаслідок їх лібералізації набули характеру неконтрольованого стрімкого зростання. Значний потенціал пригніченої інфляції, високий рівень монополізації національної економіки, розбалансованість бюджетної та грошово-кредитної систем надали кумулятивних рис зазначеному процесу.
На етапі дезінфляційного розвитку динаміку загального рівня цін було спрямовано до керованого русла шляхом запровадження більш жорстких методик калькулювання собівартості в межах господарського обліку та визначення обґрунтованого рівня витрат за податковим обліком. Незважаючи на скорочення кола регульованих цін, їхній рух уповільнився, а серед підконтрольних видів продукції лишилися соціально важливі та продуковані монопольними підприємствами товари й послуги. Відносна монетарна й цінова стабілізація стала наслідком поступового оволодіння Національним банком інструментарію “грубого” налагодження рівноваги грошово-кредитного ринку. Проте проміжна мета перехідного періоду – фінансова стабілізація економіки – остаточно не була досягнута, податковий та бюджетний чинники інфляції продовжували здійснювати сильний вплив на висхідну динаміку цін, а хиткість утвореної таким чином рівноваги підтвердила фінансова криза серпня-вересня 1998 р. Після неї українська економіка започаткувала етап свого розвитку з відносно невисокими темпами інфляції, яка супроводжується спорадичними ціновими шоками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Реферат на тему: БЮДЖЕТНО-МОНЕТАРНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН у трансформаційній економіці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок