Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АВТОМАТИЧНИХ СИСТЕМ ІЗ БАГАТОЗВ’ЯЗНИМИ КЕРУЮЧИМИ ПІДСИСТЕМАМИ

ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АВТОМАТИЧНИХ СИСТЕМ ІЗ БАГАТОЗВ’ЯЗНИМИ КЕРУЮЧИМИ ПІДСИСТЕМАМИ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АВТОМАТИЧНИХ СИСТЕМ ІЗ БАГАТОЗВ’ЯЗНИМИ КЕРУЮЧИМИ ПІДСИСТЕМАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,84 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
БРИКУН Наталія Антонівна
УДК 681.513
ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
АВТОМАТИЧНИХ СИСТЕМ
ІЗ БАГАТОЗВ’ЯЗНИМИ КЕРУЮЧИМИ ПІДСИСТЕМАМИ
05.13.03. – "Системи та процеси керування"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі "Інформаційних технологій індуктивного моделювання" Міжнародного науково-навчального центра Інформаційних технологій та систем Міністерства освіти і науки України та НАН України
Науковий керівник – | Доктор технічних наук Степашко Володимир Семенович, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН України та Міністерства освіти і науки України, завідувач відділу "Інформаційних технологій індуктивного моделювання".
Офіційні опоненти: |
Доктор технічних наук, професор Бідюк Петро Іванович, Навчально-науковий комплекс "Інститут прикладного системного аналізу" Міністерства освіти і науки України та НАН України при НТУУ "КПІ", провідний науковий співробітник відділу математичних методів системного аналізу,
Кандидат технічних наук, старший науковий співробітник Харченко Ігор Іванович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри Моделювання складних систем факультету кібернетики.
Провідна установа – | Інститут космічних досліджень НАН України та НКАУ
Захист відбудеться 16 ” лютого 2004 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 26.002.03 при НТУУ "КПІ" за адресою: 03056, Київ, пр. Перемоги, 37, корпус № 35, аудиторія №006.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці НТУУ "КПІ" за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий ” 16 ” січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Д 26.002.03
д.т.н., професор Новіков О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з основних задач теорії автоматичного керування є компенсація невимірюваних зовнішніх (сигнальних) та внутрішніх (параметричних) збурень, що діють на об’єкт керування. Незважаючи на тривалу історію та велику кількість публікацій з цієї проблеми, деякі питання синтезу та аналізу систем керування (навіть у лінійному випадку для об’єкта з однією керованою величиною) залишилися невирішеними.
При синтезі керування об’єктами, на які діють невимірювані зовнішні та внутрішні збурення, перспективним є підхід, що базується на використанні багатозв’язних керуючих підсистем (БКП) у контурі від’ємного зворотного зв’язку. З цим підходом пов’язані роботи, що проводилися ще в 40-х роках І.І.Гальперіним, у 60-х роках Дж.Пірсоном, у 90-х роках Б.В.Улановим, В.С.Антончиком, В.І.Васильєвим та Ф.А.Шаймардановим. Результати таких досліджень були узагальнені Л.М.Бойчуком і названі динамічним домінуванням регулятора.
Найбільший ефект регулювання теоретично може бути отриманий, якщо БКП, побудовані за принципом динамічного домінування, задовольняють також умові Г.В.Щипанова стосовно виродженості матриць динамічних та статичних взаємозв’язків, яку названо умовою абсолютної інваріантності. Сам принцип інваріантності прийнятий з обмеженням, що в класі систем керування за відхиленням для об’єкта з однією регульованою величиною не можна розв’язати задачу повної компенсації. І до цього часу вважається, що для інваріантності в таких системах необхідно пряме або непряме вимірювання збурень.
Л.М.Бойчуком було поставлене питання про необхідність самостійного вивчення вироджених систем, як умови розв’язання проблеми інваріантності. Ним було введено поняття структурно-динамічної виродженості, коли матриці регулятора є зовнішнім добутком власних векторів. Результати, які були отримані Л.М.Бойчуком, показують, що і в класі систем керування для об’єкта з однією регульованою величиною можна побудувати регулятор, який забезпечує її незалежність від невимірюваних збурень (як зовнішніх, так і внутрішніх), замінивши умову параметричної виродженості (яка досліджувалася Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ СТРУКТУРНО-ДИНАМІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ АВТОМАТИЧНИХ СИСТЕМ ІЗ БАГАТОЗВ’ЯЗНИМИ КЕРУЮЧИМИ ПІДСИСТЕМАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок