Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСОБИ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ: ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 1999 РОКУ

ЗАСОБИ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ: ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 1999 РОКУ

Назва:
ЗАСОБИ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ: ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 1999 РОКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,28 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
СЕМЧЕНКО Олександр Анатолійович
УДК 323.22/.28+324(477)
ЗАСОБИ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ:
ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 1999 РОКУ
Спеціальність 23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології історичного факультету Донецького національного університету
Науковий керівник: | доктор політичних наук, професор
Примуш Микола Васильович,
Донецький національний університет,
завідувач кафедри політології
Офіційні опоненти: | доктор політичних наук, професор
Сіленко Алла Олексіївна,
Одеська національна академія зв’язку
імені О.С. Попова,
професор кафедри політології
кандидат філософських наук, доцент
Тимченко Тамара Василівна,
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького,
доцент кафедри філософії та економіки
Захист відбудеться 16 травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.051.17 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79001, м. Львів, вул. Університетська, , ауд. 301.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано “4” квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат політичних наук, доцент |
О.Б. Шурко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлюється важливістю ролі засобів масової комунікації в електоральному процесі, унікальністю й особливостями виборів Президента України 1999 року, пов’язаними, зокрема, з функціонуванням засобів масової комунікації, а також тим, що вибори загалом є одним із основних інститутів демократії, заснованих на принципі представництва. Проте для електорального представництва характерні певні недоліки, які в окремих випадках дають підстави сумніватися в тому, що політичний режим взагалі можна вважати демократичним. Це трапляється тоді, коли порушення процедури проведення виборів, тобто недотримання під час їхнього проведення принципів конкуренції кандидатів, рівності їхніх можливостей тощо, не дає змоги виявити результати справжнього волевиявлення громадян.
Характер, особливості та перебіг будь-якої виборчої кампанії визначає низка взаємопов’язаних чинників, зокрема таких, як прийнята в державі форма правління та суб’єкти виборів. Залежно від того, парламентською чи президентською є форма правління, зростає або ж зменшується “значимість” президентського мандата. Незважаючи на те, що прийняті 8 грудня 2004 року зміни до Конституції перетворюють Україну на парламенсько-президентську республіку, Голова держави продовжує відігравати важливу, а інколи й визначальну роль у суспільно-політичному житті країни, про що, зокрема, свідчать процеси, повязані з політичною кризою та достроковими виборами 2007 року.
Із часу впровадження посади Президента України відбулися чотири виборчі кампанії – 1991, 1994, 1999 і 2004 років, кожна з яких характеризується унікальними умовами проведення. Проте найпоказовішими, на наш погляд, є вибори Президента України 1999 року. Вибори 1999 року були першими і єдиними президентськими виборами в Україні, коли чинній владі цілком вдалося забезпечити свою спадкоємність. ЗМК відіграли в цьому дуже важливу, а з технологічної точки зору – одну з вирішальних ролей. Зазначимо, що 1999 року єдиний раз в історії України народ обирав Голову президенсько-парламентської республіки, і кандидати змагалися за максимальний набір повноважень. Останній факт зумовив гостроту виборів, які виявили цілу низку проблем політичного і правового характеру, вирішення (або ж часткове вирішення) яких дало змогу значно демократизувати наступні вибори. Проте процес демократизації виборчого процесу ще не завершено, й не всі уроки виборів 1999 року враховано досі, зокрема функціонування у виборчому процесі засобів масової комунікації (ЗМК).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАСОБИ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ У ВИБОРЧОМУ ПРОЦЕСІ: ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 1999 РОКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок