Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОВА МЕЛІОРАЦІЯ ГРУНТУ СКИДНОЮ ТЕПЛОЮ ВОДОЮ ЗА ДОПОМОГОЮ ГІДРОТЕХНІЧНОЇ СИСТЕМИ З ТЕПЛООБМІННИКАМИ - РУКАВАМИ (в умовах Західного Полісся України)

ТЕПЛОВА МЕЛІОРАЦІЯ ГРУНТУ СКИДНОЮ ТЕПЛОЮ ВОДОЮ ЗА ДОПОМОГОЮ ГІДРОТЕХНІЧНОЇ СИСТЕМИ З ТЕПЛООБМІННИКАМИ - РУКАВАМИ (в умовах Західного Полісся України)

Назва:
ТЕПЛОВА МЕЛІОРАЦІЯ ГРУНТУ СКИДНОЮ ТЕПЛОЮ ВОДОЮ ЗА ДОПОМОГОЮ ГІДРОТЕХНІЧНОЇ СИСТЕМИ З ТЕПЛООБМІННИКАМИ - РУКАВАМИ (в умовах Західного Полісся України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
Романюк Іван Васильович
УДК 631.6:628.3
ТЕПЛОВА МЕЛІОРАЦІЯ ГРУНТУ СКИДНОЮ
ТЕПЛОЮ ВОДОЮ ЗА ДОПОМОГОЮ ГІДРОТЕХНІЧНОЇ
СИСТЕМИ З ТЕПЛООБМІННИКАМИ - РУКАВАМИ
(в умовах Західного Полісся України)
06.01.02 – сільськогосподарські меліорації
(технічні науки)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Рівне - 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Востріков Володимир Петрович,
Національний університет водного господарства та природокористування, докторант.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Рокочинський Анатолій Миколайович,
Національний університет водного господарства та природокористування,
завідувач кафедрою гідромеліорацій;
кандидат технічних наук, с.н.с.,
Ковальчук Володимир Павлович,
Інститут гідротехніки і меліорації УААН,
старший науковий співробітник.
Провідна установа: Інститут гідромеханіки НАН України, м. Київ,
вул. Желябова, 8/4.
Захист відбудеться "3" липня 2007 р. о 11 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 47.104.01 в НУВГП за адресою:
33028, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НУВГП за адресою:
м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий "23" травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук, доцент Востріков В. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лімітуюча роль температурного фактора не дозволяє гарантовано отримувати ранні і високі урожаї сільськогосподарських культур, зокрема, овочевих та ягідних, у Західному Поліссі України. Одночасно все більш проблематичним стає одержання дешевої продукції із закритого ґрунту в зв’язку з подорожчанням теплової енергії та природних видів палива.
Це обумовлює пошук інших шляхів у меліоративній науці і практиці, які можуть стати вагомим доповненням до технологій закритого ґрунту, зокрема пошук методів, способів і технологій використання нетрадиційних джерел енергії та вторинних енергетичних ресурсів, у тому числі теплових відходів промислового виробництва та енергетики для теплової меліорації ґрунтів і отримання ранньої сільськогосподарської продукції.
Підгрунтовий обігрів скидними теплими водами промисловості, атомних і теплових електростанцій, що активно досліджувався у промислово розвинутих країнах світу (США, Франції, Німеччині, Японії, Росії), а також в Україні, як альтернатива традиційним способам охолодження циркуляційних вод, виявився недостатньо ефективним як технологія теплової меліорації і не набув широкого запровадження.
Одним із перспективних способів теплової меліорації локальних ділянок ґрунту може бути поверхневий обігрів за допомогою пропускання шару теплої води по поверхні ґрунту у спеціальних теплообмінниках - рукавах, який запропоновано у Франції, проте рівень його наукового обґрунтування та досвід використання в Україні є недостатніми, що і обумовило вибір теми дисертаційних досліджень.
Актуальність досліджень для Полісся України обумовлена наявністю тут Рівненської і Хмельницької атомних електростанцій – постачальників значних об’ємів теплих скидних вод, та змінами клімату і, як наслідок, можливими локальними похолоданнями через посилення його континентальності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок досліджень є розвитком наукових робіт та досліджень, започаткованих науковою школою НУВГП з теплових меліорацій у 80-х роках ХХ століття, що виконувались відповідно до загальнодержавної програми бувшого СРСР № 0.85.01, затвердженій у 1985 році ДКНТ СРСР та завдання 10.08.01.Н „Разработать и проверить технологию использования сбросных теплых вод ТЭС, АЭС в сельском хозяйстве’’.
Дисертаційна робота відповідає положенням державних цільових програм і законів України щодо енергозбереження і використання промислових відходів та виконувалась відповідно до держбюджетних тем „Розробка енергозберігаючих технологій вирощування сільськогосподарських культур та відтворення родючості ґрунтів з використанням місцевих ресурсів (держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕПЛОВА МЕЛІОРАЦІЯ ГРУНТУ СКИДНОЮ ТЕПЛОЮ ВОДОЮ ЗА ДОПОМОГОЮ ГІДРОТЕХНІЧНОЇ СИСТЕМИ З ТЕПЛООБМІННИКАМИ - РУКАВАМИ (в умовах Західного Полісся України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок