Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕСТЕТИЧНІ ФУНКЦІЇ ЛІРИЧНОГО ГЕРОЯ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ПОЧАТКУ ХХ СТОРІЧЧЯ)

ЕСТЕТИЧНІ ФУНКЦІЇ ЛІРИЧНОГО ГЕРОЯ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ПОЧАТКУ ХХ СТОРІЧЧЯ)

Назва:
ЕСТЕТИЧНІ ФУНКЦІЇ ЛІРИЧНОГО ГЕРОЯ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ПОЧАТКУ ХХ СТОРІЧЧЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,86 KB
Завантажень:
341
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Ікомасова Ольга Геннадіївна
УДК 82.0 (043.3)
ЕСТЕТИЧНІ ФУНКЦІЇ ЛІРИЧНОГО ГЕРОЯ
(НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ
ПОЧАТКУ ХХ СТОРІЧЧЯ)
Спеціальність 10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії літератури та історії української літератури Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Федоров Володимир Вікторович,
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри російської літератури
Донецького національного університету
Офіційні опоненти: Галич Олександр Андрійович,
доктор філологічних наук, професор,
завідувач кафедри української літератури
Луганського педагогічного університету
імені Т.Г. Шевченка
Луцак Світлана Миколаївна,
кандидат філологічних наук,
доцент кафедри української літератури
Прикарпатського національного університету
імені Василя Стефаника
Захист відбудеться 6 липня 2007 року о 16__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.11 із захисту дисертацій у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 4 червня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Тараненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У ХХ столітті проблема розмежування автора та героя в ліриці постала з особливою гостротою. У багатоаспектних працях відомих дослідників лірики Ю.М. Тинянова, Л.Я. Гінзбург, Л.І. Тимофєєва, Т.І. Сільман, В.В. Кожинова, Б.О. Кормана, С.Н. Бройтмана, М.М. Гіршмана, В.Л. Смілянської, Л.Г. Голомб категорія “ліричний герой” визнана фундаментальною.
На сучасному етапі розвитку теорії літератури помітні дві тенденції щодо аналізу проблеми автора у ліриці: онтологічна та структурна. Вони, так би мовити, прагнуть до виокремлення, а, у деяких випадках, навіть і до заперечення одна одної. Кожна з названих тенденцій, певна річ, має власне підґрунтя. Окремо ж застосовувати їх некоректно, тому що природа людини двоєдина: вона охоплює, з одного боку, сферу особистого, що є джерелом індивідуального існування, а з іншого, – аспект подолання цього особистого.
Особливості естетичних функцій усіх суб’єктів естетичної події мають бути розглянуті “з середини” родової специфіки твору, тобто відповідно до літературних родів як архітектонічних (а не чисто композиційних) форм завершення естетичного об’єкта. “У зв’язку з цим у структурі родового цілого головну роль відіграє суб’єктна сфера (стосунки автора та героя) і форми висловлювання та способи зображення, що її реалізують” Бройтман С.Н. Историческая поэтика. Учебное пособие. – М.: РГГУ, 2001. – С. 5..
Ми зосередили нашу увагу на двох взаємопов’язаних та взаємоскоординованих аспектах художньої реальності. Наш підхід до розуміння буття митця враховує два рівні об’єкта творення – безпосередньо сам твір (у завершеній формі – як естетичний об’єкт) і буттєвий рівень автора-творця, у якому творче самовираження досягає максимально можливої повноти. Така методологічна настанова дозволяє розглядати онтологічний статус творчого “Я” як загальнолюдську проблему.
Свідомість ліричного суб’єкта принципово відмінна від свідомості персонажа зображеної дійсності; ці дві інстанції по-різному ставляться до автора і виконують різні естетичні функції. Фабульний герой виступає суб’єктом життєвої дійсності, виконуючи свою життєву функцію, він є учасником події життя, а суб’єкт висловлювання виконує естетичну функцію, зображуючи цю життєву подію і тим самим завершуючи її. Ставлячи питання про естетичні функції, ми говоримо про співвідношення ліричного суб’єкта з автором-творцем і персонажами ліричного висловлювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ЕСТЕТИЧНІ ФУНКЦІЇ ЛІРИЧНОГО ГЕРОЯ (НА МАТЕРІАЛІ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ ПОЧАТКУ ХХ СТОРІЧЧЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок