Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СТВОРЕННЯ СОРТІВ І ГЕТЕРОЗИСНИХ ГІБРИДІВ ПОМІДОРА ДЛЯ ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ

ГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СТВОРЕННЯ СОРТІВ І ГЕТЕРОЗИСНИХ ГІБРИДІВ ПОМІДОРА ДЛЯ ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ

Назва:
ГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СТВОРЕННЯ СОРТІВ І ГЕТЕРОЗИСНИХ ГІБРИДІВ ПОМІДОРА ДЛЯ ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
РУДАС ЛЮДМИЛА АНДРІЇВНА
УДК 631.52: 635.64
ГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СТВОРЕННЯ СОРТІВ І ГЕТЕРОЗИСНИХ ГІБРИДІВ ПОМІДОРА ДЛЯ ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ
06.01.05 – селекція рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ-2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському інституті агропромислового виробництва УААН та Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України впродовж 1991-2005 років.
Науковий керівник: доктор сільськогосподарських наук, доцент
СИЧ Зеновій Деонизович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
завідувач кафедри овочівництва
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
ТАРАНЕНКО Любов Калинівна,
Інститут землеробства УААН,
завідувач відділу селекції круп’яних культур
доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент УААН
КРАВЧЕНКО Владислав Андрійович,
Науково-дослідний навчальний центр закритого
грунту Державного підприємства науково-
виробничого дослідного комбінату „Пуща
Водиця”, директор
Провідна установа: Уманський державний аграрний університет
Мінагрополітики України, м.Умань, Черкаської
області
Захист дисертації відбудеться „14” червня 2006 р. о 12 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 в Інституті землеробства УААН.
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: 08162, Україна, смт. Чабани Києво-Святошинського району Київської області, Інститут землеробства УААН, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту землеробства УААН
Автореферат розісланий „13” травня 2006 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Овочі є важливим та цінним компонентом раціону харчування людини і останнім часом у світі спостерігається тенденція до росту їх валових зборів для споживання у свіжому вигляді (З.Д. Сич., В.В. Хареба, 2005). Водночас, клімат України не дозволяє уникнути сезонності виробництва овочів (у тому числі і помідора) у відкритому грунті. Сортимент овочевої продукції, що закладається на зберігання і реалізується в Україні, невеликий. Не зважаючи на те, що на помідор в окремих категоріях господарств суспільного сектора припадає 33,6 %, а у приватному – 17,4 % посівних площ (К.І. Яковенко, 2000), використання для зберігання і споживання плодів цієї рослини в осінньо-зимовий період досить обмежене.
Актуальність теми. Вирішити проблему позасезонного забезпечення населення свіжими плодами помідора можливо за рахунок його вирощування у закритому грунті, імпорту з південних країн і продовження періоду зберігання плодів із відкритого грунту. У період з листопада до середини лютого продукція із закритого грунту українських підприємств до споживача не надходить. Ціни на продукцію тепличних комбінатів і завезену з-за кордону недоступні більшості населення України через низьку купівельну спроможність. Продовження періоду зберігання плодів шляхом дотримання режимів зберігання, обробкою їх різними хімічними речовинами потребують великих капіталовкладень, що не вирішує проблему забезпечення населення свіжими плодами помідора в осінньо-зимовий період.
Одним з ефективних шляхів вирішення проблеми є створення сортів і гетерозисних гібридів помідора для тривалого зберігання плодів при вирощуванні їх у відкритому грунті, використовуючи у селекції гени, що затримують достигання плодів rin та alc. Вивчення успадкування, створення крупноплідних ліній з цими генами, використання в гетерозиготному стані – все це найбільш імовірні напрямки досліджень для розробки стратегії створення сортименту помідора для тривалого зберігання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-дослідної роботи лабораторії селекції овочевих культур Черкаського інституту АПВ, виконана в рамках Республіканської програми „Продовольство 95”, Державної комплексної науково-технічної програми „Овочівництво і баштанництво” відповідно до завдань „Створити високопродуктивні сорти і гібриди помідора з високими технологічними якостями, стійкі до хвороб, придатні до механізованого вирощування і одноразового механізованого збирання” (1991-1995 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕНЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ МЕТОДІВ СТВОРЕННЯ СОРТІВ І ГЕТЕРОЗИСНИХ ГІБРИДІВ ПОМІДОРА ДЛЯ ТРИВАЛОГО ЗБЕРІГАННЯ ПЛОДІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок