Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ЛОГАРИФМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЛЯ ТІЛ, БЛИЗЬКИХ ДО ЗАДАНИХ

ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ЛОГАРИФМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЛЯ ТІЛ, БЛИЗЬКИХ ДО ЗАДАНИХ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ЛОГАРИФМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЛЯ ТІЛ, БЛИЗЬКИХ ДО ЗАДАНИХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,56 KB
Завантажень:
189
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна Академія наук України
Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна
Чорна Оксана Арнольдівна
УДК 550.831:550.838
ДОСЛІДЖЕННЯ
ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ЛОГАРИФМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЛЯ ТІЛ, БЛИЗЬКИХ ДО ЗАДАНИХ
04.00.22 — ГЕОФІЗИКА
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ, 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в відділі глибинних процесів Землі і гравіметрії Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна Національної академії наук України.
Науковий керівник:
академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор СТАРОСТЕНКО Віталій Іванович, Інститут геофізики НАН України, директор.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор БУЛАХ Євгеній Георгієвич, Інститут геофізики НАН України, головний науковий співробітник;
доктор фізико-математичних наук, професор ЯКИМЧУК Микола Андрійович, Інститут прикладних проблем екології, геофізики і геохімії, директор.
Провідна установа Національна гірнича академія, кафедра геофізики, МВО України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “23” вересня 1999 року о 14.30 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.200.01 при Інституті геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України за адресою: 252 680, Київ-142, пр. Палладіна, 32.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту геофізики ім. С. І. Субботіна НАН України.
Автореферат розіслано “ 16 ” 08. 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради В. С. ГЕЙКО
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших проблем геофізичних досліджень є проблема побудови змістовних моделей глибинної структури кори і мантії Землі для виявлення основних закономірностей розміщення корисних копалин і спрямування пошуку і розвідки відповідних родовищ. В загальному комплексі досліджень чільне місце відводиться гравіметрії та магнітометрії, які постачають цінну інформацію у вигляді даних вимірювання гравітаційного і магнітного полів. Для розкодування цієї інформації важливу роль відіграє теорія задачі визначення форми тіла за його зовнішнім потенціалом, центральне місце в якій займають глобальні теореми єдиності і локальні теореми існування і стійкості розв’язків для різних потенціалів при певних припущеннях що-до заданої області та її густини (чи намагніченості). Для пошуку розв’язків задачі розроблені спеціальні математичні методи, що складають основу найплідніщого напряму сучасної обчислювальної математики. Разом з тим ці крупні наукові досягнення знаменують собою тільки початок великого наукового пошуку. Ще й досі не вирішені питання коректного розв’язування за Тихоновим некоректних задач. В питаннях єдиності, існування та стійкості локальних розв’язків оберненої задачі того чи іншого потенціалу, як і раніше, наштовхуються на значні труднощі при відновленні різних класів тіл в зв’язку з винятковою складністю відповідних рівнянь. Більшість вагомих результатів в цій області одержано за допомогою конформних відображень, що не мають просторових аналогів. Тому тлумачення одержаних результатів без обмежень на розмірність простору також заслуговує на пильну увагу. Деякі з перерахованих проблем визначили коло питань, що розглядаються в дисертації.
Зв’язок з науковими планами. В основу дисертації покладено результати досліджень у відповідності з науково-тематичними роботами Інституту:
1. Деякі обернені задачі потенціалів, що задовольняють самоспряженим еліптичним рівнянням, і їх застосування в геофізиці (1991-95 р.р.).
2. Гранична задача про відновлення потенціалу за модулем його градієнта та її використання в геодезичній гравіметрії і в теорії інтерпретації гравітаційних і магнітних аномалій (1995-2000 р.р.).
Метою роботи є розробка основ теорії оберненої задачі логарифмічного потенціалу для тіл обмеженого, близького до круга, і необмеженого, близького до шару постійної товщини, з відомою постійною густиною без суттєвих обмежень на розмірність простору в рамках загальної теорії наближеного розв’язування умовно-коректних задач.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ОБЕРНЕНИХ ЗАДАЧ ТЕОРІЇ ЛОГАРИФМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ ДЛЯ ТІЛ, БЛИЗЬКИХ ДО ЗАДАНИХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок