Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ГОСПРОЗРАХУНКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДЕРЖАВНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ (на прикладі лікувальних закладів України)

ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ГОСПРОЗРАХУНКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДЕРЖАВНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ (на прикладі лікувальних закладів України)

Назва:
ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ГОСПРОЗРАХУНКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДЕРЖАВНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ (на прикладі лікувальних закладів України)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,96 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКА КОМЕРЦІЙНА АКАДЕМІЯ
МАЧУГА НАДІЯ ЗІНОВІЇВНА
УДК 657.1+338:61
ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ГОСПРОЗРАХУНКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДЕРЖАВНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ
(на прикладі лікувальних закладів України)
Спеціальність 08.06.04 – Бухгалтерський облік, аналіз та аудит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку і аудиту Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівндоктор економічних наук, професор
Мних Євген Володимирович,
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри обліку і аудиту.
Офіційні опонендоктор економічних наук, професор
Рудницький Василь Степанович,
Львівська комерційна академія Укоопспілки,
завідувач кафедри аудиту
кандидат економічних наук, доцент
Лазаришина Інна Дмитрівна
Рівненський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри обліку і аудиту
Провідна устаноКиївський національний економічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра обліку
в кредитних та бюджетних організаціях, м. Київ
Захист відбудеться 26 жовтня 2001 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.840.01 у Львівській комерційній академії за адресою: 79005, м. Львів, вул. Туган-Барановського, 10.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Львівської комерційної академії за адресою: 79005, м. Львів, вул. Туган-Барановського, 10.
Автореферат розісланий 25 вересня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент В.І. Блонська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтеграція України в Європейський союз сприяє реформуванню галузей соціально-культурної сфери, в тому числі і охорони здоров'я. Це пов'язано з невідповідністю рівня медичних послуг вимогам, які ставляться до них в умовах функціонування ринку. Відсутність належного фінансування галузі, недосконалий механізм впливу на якість медичної допомоги та управління цим процесом дає підстави стверджувати про необхідність переходу існуючої системи охорони здоров'я до системи змішаного фінансування, включаючи й медичне страхування. При цьому ми не заперечуємо, враховуючи нинішній рівень життя населення, необхідності подальшого розвитку державної медицини. Однак в умовах недостатнього бюджетного фінансування вона не в змозі якісно виконувати свої функції і змушена займатись пошуком додаткових коштів, одним з основних джерел яких є медичне страхування. В якості джерел фінансування у закладах охорони здоров'я країн з розвинутою ринковою економікою виступають також благодійні внески та оплата за лікування безпосередньо клієнтами в касу або на рахунок в банку. Очевидно, що перехід насамперед державних медичних закладів на систему медичного страхування вимагає попереднього формування його методичних та організаційних засад, виходячи не тільки із загальних принципів, але й специфіки розвитку економіки України, національного законодавства і, навіть, ментальності народу.
Дослідженням проблем методологічного і методичного забезпечення системи медичного страхування в Україні займалась такі вчені як: В. Базилевич, К. Базилевич, П. Ворончук, О. Голяченко, Є. Дедков, Р. Джога, В. Калита, Л. Кіндрацька, А. Козаченко, Б. Корецький, С. Литвин, В. Онищук, М. Павловський, А. Панчишин, М. Петрик, О. Руденко, С. Ткаченко, М. Щерба, О. Шуляк та інші. Серед зарубіжних вчених слід відзначити Джона Гендерсона, Елістера Магуайра, Гевіна Муні, Джозефа Е. Стінгліца.
Однак в опублікованих ними працях мова в основному іде про необхідність підприємницької діяльності в сфері охорони здоров'я, висвітлюються лише окремі аспекти методики та організації страхової медицини. Очевидно, що організація госпрозрахункової діяльності в медичних закладах вимагає і належного інформаційного забезпечення та контролю за цим процесом. Але діюча в даний час система бухгалтерського обліку цим вимогам не відповідає, оскільки зорієнтована вона лише на фіксацію витрачання бюджетних коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБЛІК І КОНТРОЛЬ ГОСПРОЗРАХУНКОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ДЕРЖАВНИХ МЕДИЧНИХ ЗАКЛАДАХ: ПРОБЛЕМИ МЕТОДИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ (на прикладі лікувальних закладів України)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок