Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологія виготовлення мікролінз з крапель рідких фотополімеризаційних композицій

Технологія виготовлення мікролінз з крапель рідких фотополімеризаційних композицій

Назва:
Технологія виготовлення мікролінз з крапель рідких фотополімеризаційних композицій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,80 KB
Завантажень:
26
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ “ЛЬВІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА”
ЛАБА
Ганна Петрівна
УДК 535.813; 537.533.3
Технологія виготовлення мікролінз
з крапель рідких фотополімеризаційних композицій
Спеціальність 05.27. 06 – технологія, обладнання та
виробництво електронної техніки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2002
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі лазерної техніки та оптоелектронних систем Національного університету “Львівська політехніка”
Науковий керівник | доктор технічних наук, професор
Бобицький Ярослав Васильович,
завідувач кафедри лазерної техніки та оптоелектронних систем Національного університету “Львівська політехніка”
Офіційні опоненти | доктор технічних наук, професор
Ціж Богдан Романович,
завідувач кафедри загальнотехнічних дисциплін Львівської державної академії ветеринарної медицини імені С.З. Гжицького
|
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Муравський Леонід Ігорович,
виконуючий обов’язки завідувача відділу оптико-електронних інформаційних систем Фізико-механічного інституту
імені Г.В. Карпенка НАН України, м. Львів
Провідна установа | Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”, м. Київ
Захист відбудеться “ 17 ” травня 2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.12 у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України за адресою: 79013, м. Львів-13, вул. С.Бандери, 12, ауд. 124 головного корпусу.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “ 16 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.ф.-м.н, проф. Заячук Д.М.
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для ефективної роботи оптоелектронних пристроїв, що мають широке застосування, необхідні лінзи та мікролінзи для формування паралельного напрямленого пучка, фокусування випромінювання лазерних діодів, для формування діаграми випромінювання світлодіодів, фокусування пучка променя на робочу площадку фотодіодів та введення випромінювання в оптичне волокно. Такі лінзи та лінзові растри використовують як об’єктиви в сканерах, копіювальних апаратах, цифрових відеокамерах і т.д. Інтенсивний розвиток оптоелектроніки спонукає до розробки нових та вдосконалення існуючих способів виготовлення лінз, спрямованих на здешевлення та спрощення технологічних процесів.
За останні роки в оптичному приладобудуванні все ширше застосовують полімерні вироби, виготовлені з рідких фотополімеризаційних композицій. Це пов’язано насамперед з тим, що полімери, порівняно з відповідними скляними та кристалічними виробами, є дешевшими та простішими у виготовленні і експлуатації, хоч дещо поступаються за оптичною якістю. Проте у випадках, коли не висуваються дуже високі вимоги до оптичної якості середовищ, застосування пластикових лінз може бути дуже ефективним, наприклад, для схем з використанням полімерних багатомодових волокон.
Тому науковці та інженери технологічно розвинених країн інтенсивно працюють над проблемами, що пов’язані з використанням полімерних матеріалів для виготовлення лінз та мікролінз. Проте наукових праць, які стосуються даної проблематики, у вітчизняній літературі практично немає. З іншого боку, оптоелектронна техніка, що пов’язана з генерацією та формуванням світлових пучків, досить широко представлена в українській академічній науці та виробництві. Тому розробка дешевої серійної технології з виробництва мікролінз є досить актуальною для України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до наукового напрямку кафедри дослідження нелінійних процесів взаємодії лазерного випромінювання з гетерогенними системами, розробка лазерних технологій та оптоелектронних систем, зокрема, є складовою частиною теми ДБ/ФОЛАЗ “Розробка основ лазерних технологій періодичних структур як елементів оптоелектронних приладів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Технологія виготовлення мікролінз з крапель рідких фотополімеризаційних композицій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок