Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження гідратації та твердіння цементного каменя конденсаційного зволоження

Дослідження гідратації та твердіння цементного каменя конденсаційного зволоження

Назва:
Дослідження гідратації та твердіння цементного каменя конденсаційного зволоження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,29 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Український державний хіміко-технологічний університет
АЛІ НОАМАН ХАЛІД ХУССЕЙН
(Йеменська Республіка)
УДК 666.94.015.42:539.4
Дослідження гідратації та твердіння цементного каменя конденсаційного зволоження
05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2001
Дисертациією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі фізики у Харківській державній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник кандидат хімічних наук, доцент
Щьоткіна Тетяна Юріївна,
Харківська державна академія міського господарства, доцент кафедри фізики.
Офіційні опоненти доктор технічних наук,професор,
Савін Лев Сергійович,
Придніпровська академія будівництва та
архітектури, м. Дніпропетровськ, професор
кафедри екології та хімії.
Кандидат технічних наук, доцент
Кулик Володимир Олексійович,
Український державний хімико-технологічний університет, м. Дніпропетровськ, зав. кафедри хімічної технології в’яжучих матеріалів.
Провідна установа:
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Харків, кафедра кераміки, вогнетривів,скла та емалей.
Захист відбудеться “ 28 “ лютого 2002 р. в 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.02 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8
З диссертацією можна ознайомитись у бібліотеці УДХТУ м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8
Автореферат розісланий “ 22 ” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мельніков Б.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Головною проблемою розвитку виробництва будівельних матеріалів XXI століття є створення довговічного штучного каменя, витривалого проти хімічної агресії та радіації.
Портландцемент і надалі буде головним компонентом будівельних виробів, хоча його одержання пов’язано з великими витратами енергії та значними викидами в атмосферу парникових газів. У зв’язку з цим при виготовленні довговічних виробів з портландцементу існує актуальна проблема його раціонального використання.
У роботах Р.Кондо, Х.Людвіга, Я. Скальни, Ф.Лохера, М.М.Сичова, А.А.Пащенко та інших вчених закладені теоретичні підвалини ефективного використання цементів на підставі новітніх уявлень про фізико-хімічні властивості мінеральних в’яжучих матеріалів.
Доведено, що для одержання каменя з високими технічними характеристиками важливе значення мають початкові стадії гідратації на поверхнях кристалів вихідної фази, коли у найбільшій мірі проявляються фізичні та хімічні властивості в’яжучого матеріалу та води.
Ці наукові погляди втілені у прогресивних технічних рішеннях технології в’яжучих матеріалів, які використовують активізацію початкових стадій гідратації – гідратному легіруванні, введенні мікрокремнієвих заповнювачів, одержанні пресованого та карбонатизованого каменя, зміцнення каменя за допомогою мінерального волокна.
В даний час актуальними є розробки спеціальних технологічних заходів, які забезпечують формування максимально ущільненої структури штучного каменя. Значний внесок у розвиток цього спрямування вкладено дослідженнями наукових колективів під керівництвом вчених України – А.А.Пащенко, Л.Г.Шпинової, В.Д.Глуховського, Р.Ф. Рунової, А.К.Запольського та інших.
При аналізі наукових публікацій виявляється, що фізико-хімічні процеси, які спричиняють активацію початкових стадій гідратації в’яжучих матеріалів та прискорення зміцнення структури твердіючих систем, вивчені недостатньо. Відомості про фазовий склад продуктів гідратації в умовах спеціальної обробки цементів суперечливі, а відомі моделі гідратації навряд чи можна використати для пояснень експериментальних здобутків.
Дана дисертаційна робота спрямована на одержання нових способів активізаціїі початкових стадій гідратації та твердіння цемента, дослідження фізико-хімічних процесів, що супроводжують активізацію, та на використання одержаної інформації для виготовлення цементного каменя з високими технічними характеристиками.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Дослідження гідратації та твердіння цементного каменя конденсаційного зволоження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок