Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ЗАРУБІЖНОЇ СЕЛЕКЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ВЕЛИКОЇ БІЛОЇ ПОРОДИ

ВИКОРИСТАННЯ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ЗАРУБІЖНОЇ СЕЛЕКЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ВЕЛИКОЇ БІЛОЇ ПОРОДИ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ЗАРУБІЖНОЇ СЕЛЕКЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ВЕЛИКОЇ БІЛОЇ ПОРОДИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,31 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГРАВЧЕНКО ВАСИЛЬ ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 636.4.082.43
ВИКОРИСТАННЯ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ЗАРУБІЖНОЇ СЕЛЕКЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ВЕЛИКОЇ БІЛОЇ ПОРОДИ
06.02.01 – розведення та селекція тварин
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Херсон – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті тваринництва центральних районів Української академії аграрних наук
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент УААН
Коваленко Віталій Петрович,
Херсонський державний аграрних університет,
завідувач кафедри генетики і розведення с.-г. тварин
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Агапова Євгенія Михайлівна,
Одеський державний аграрний університет,
завідувач кафедри спеціальної зоотехнії;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Калініченко Галина Іванівна,
Миколаївський державний аграрний університет,
кафедра спеціальної зоотехнії
Захист дисертації відбудеться 20 березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.67.830.02 в Херсонському державному аграрному університеті (73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23, ауд. 64, головний навчальний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського державного аграрного університету за адресою: 73006, м. Херсон, вул. Р.Люксембург, 23 (головний навчальний корпус)
Автореферат розісланий 18 лютого 2008 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Карапуз В.Д.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Створення м’ясного балансу в Україні значно залежить від збільшення виробництва м’яса усіх видів і зокрема свинини (Є.М.Агапова, 1985, В.П.Коваленко, В.Д.Карапуз, 1995, В.С.Топіха, 1995, В.Г.Пелих, 2002).
Генофонд свиней представлено 11 різними породами, спеціалізованими типами і ліній (Березовський М.Д., 2007). За останні 20 років створено нові високопродуктивні генотипи свиней, які широко використовуються як при чистопородному розведенні так і внутріпородній і міжпородній гібридизації (М.Д.Березовський, 1990, 1994, Баньковський Б.В., 1995). При цьому особливу увагу приділяється створенню свиней з високими відгодівельними та м’ясними якостями, за рахунок використання кращого світового генофонду, вдосконалення методів відбору та оцінки тварин.
Свині великої білої породи в Україні займають 87,3…90,0%, а її селекція ведеться за 4 основними напрямками, а саме: селекція внутріпородного материнського типу УВБ-1; внутріпородного типу з високими відгодівельними якостями - УВБ-2, створюваного спеціалізованого внутріпородного типу з поліпшеними м’ясними якостями – УВБ-3 та селекція за незалежними рівнями (М.Д.Березовський, 1999, В.О.Медведев, 2004). Ця робота проводиться на чистопородній основі з використанням кнурів-плідників вітчизняної селекції, а також англійського, датського і французького походження. Проте, даних про ефективність поєднання тварин зазначених генотипів з свиноматками великої білої породи заводського типу “Голубівський” в доступній літературі нами не виявлено. Це визначає актуальність роботи і необхідність проведення даних досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота є складовою частиною науково-дослідних робіт Інституту тваринництва центральних районів УААН і виконувалась за темою “Вивчити племінні і продуктивні якості свиней різних внутріпородних спеціалізованих типів великої білої породи залежно від особливостей їх росту і розвитку в ранній період онтогенезу (номер державної реєстрації 0104U004350) та “Розробити і впровадити енергозберігаючі технології виробництва мяса в господарствах різних організаційно-правових форм для умов центральних районів України (номер державної реєстрації 0107U004517).
Мета і задачі досліджень. Метою досліджень було вивчити поєднувальну здатність свиноматок великої білої породи і кнурів української селекції та зарубіжного походження, ріст, розвиток та відгодівельні і м’ясні якості їх потомства з урахуванням класу розподілу за живою масою при відлученні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ КНУРІВ-ПЛІДНИКІВ ЗАРУБІЖНОЇ СЕЛЕКЦІЇ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СВИНЕЙ ВЕЛИКОЇ БІЛОЇ ПОРОДИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок