Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИЧНОГО АЛГОРИТМУ ДИСПЕПСІЇ ЯК СИНДРОМУ І ЯК ЗАХВОРЮВАННЯ

ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИЧНОГО АЛГОРИТМУ ДИСПЕПСІЇ ЯК СИНДРОМУ І ЯК ЗАХВОРЮВАННЯ

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИЧНОГО АЛГОРИТМУ ДИСПЕПСІЇ ЯК СИНДРОМУ І ЯК ЗАХВОРЮВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,14 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ДАНИЛА ГАЛИЦЬКОГО
ПУШКАРЕНКО Ольга Анатоліївна
УДК: 616.33-008.1:616.33-009:616-071
ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИЧНОГО АЛГОРИТМУ ДИСПЕПСІЇ ЯК СИНДРОМУ І ЯК ЗАХВОРЮВАННЯ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі дитячих хвороб медичного факультету Ужгородського національного університету МОіН України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Горленко Олеся Михайлівна,
Ужгородський національний університет МОіН України,
завідувач кафедри дитячих хвороб
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Ткаченко Світлана Кузьмівна,
Львівський національний медичний університет
імені Данила Галицького МОЗ України,
професор кафедри факультетської та шпитальної педіатрії
доктор медичних наук, професор
Банадига Наталія Василівна,
Тернопільський державний медичний університет
імені І.Я. Горбачевського МОЗ України,
завідувач кафедри педіатрії факультету післядипломної освіти
Провідна установа – Національний медичний університет імені О.О. Богомольця МОЗ України,
кафедра педіатрії №1, м. Київ
Захист відбудеться „14” березня 2007 р. о 11.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.600.04, при Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького (79010, м. Львів, вул. Пекарська, 69).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького (79000, м. Львів, вул. Січових Стрільців, 6)
Автореферат розісланий „13” березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент А.І.Попович
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Функціональні захворювання шлунково-кишкового тракту, що проявляються симптомами диспепсії, привертають до себе все більшу увагу лікарів-гастроентерологів (Бабак О.Я., 2004). Цікавість дослідників до цієї проблеми пов’язана з великою поширеністю диспепсичних порушень серед дорослих і дітей – від 20 до 50% (Римарчук Г.В., Полякова С.І., 2001; Бабак О.Я., 2004) та наявністю різної тактики діагностики і нераціональної терапії (Хавкин А.И., Бельмер С.В., Волынец Г.В., 2002; Бабак О.Я., 2004). Присутність диспепсичних симптомів суттєво знижує якість життя хворих і приводить до виникнення органічних змін та формування хронічної патології (Римарчук Г.В., Полякова С.І., 2001; Лук’янова О.М., 2002).
У світовій практиці диспепсія розглядається як два поняття: в широкому значенні слова – як синдром, а у вузькому (тоді вона зазвичай називається невиразковою або функціональною диспепсією) – як самостійне захворювання, при якому больовий і диспепсичний синдроми сумісні. Тому, виходячи із сучасних уявлень, старі стереотипи щодо хронічного гастриту і/або хронічного дуоденіту не правомірні. Хронічний гастрит і дуоденіт – це поняття насамперед морфологічні і мають право на життя тільки після морфологічного вивчення біоптатів слизової оболонки шлунка, а не при клінічному обстеженні (Передерій В.Г., 1997).
У педіатрії особливо важливо вирішити проблему функціональної диспепсії (ФД) у зв’язку із частою мізерністю морфологічних змін ШКТ у дітей з вираженим клінічним симптомокомплексом (Ейберман А.С., 2001). Останніми роками чітко прослідковується тенденція до значного „омоложення” гастродуоденальної патології у дітей. Статистичні дані по Україні за 2000-2001 роки (Бюлетень МОЗ України, Київ, 2001) теж вражають: понад 2,2 млн. дітей хворіють на патологію органів травлення. У структурі захворюваності гастродуоденальної зони у дітей на ФД відводиться 10-15% (Білоусов Ю.В., 2002). Необхідність більш чіткого виділення функціональних порушень у педіатричній клініці також зумовлена особливостями критичних періодів росту і розвитку дитини, станом адаптаційних і регуляторних систем. Будь-які функціональні порушення є початковим проявом органічного процесу, в тому числі і в травній системі (Салмова В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ДІАГНОСТИЧНОГО АЛГОРИТМУ ДИСПЕПСІЇ ЯК СИНДРОМУ І ЯК ЗАХВОРЮВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок