Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИКОРИСТАННЯ ФРАГМЕНТІВ ХУДОЖНІХ ВІДЕОФІЛЬМІВ ДЛЯ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ ЛЕКСИКИ

ВИКОРИСТАННЯ ФРАГМЕНТІВ ХУДОЖНІХ ВІДЕОФІЛЬМІВ ДЛЯ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ ЛЕКСИКИ

Назва:
ВИКОРИСТАННЯ ФРАГМЕНТІВ ХУДОЖНІХ ВІДЕОФІЛЬМІВ ДЛЯ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ ЛЕКСИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,41 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
ЯХНЮК Тетяна Олександрівна
УДК 378.147
ВИКОРИСТАННЯ ФРАГМЕНТІВ ХУДОЖНІХ ВІДЕОФІЛЬМІВ
ДЛЯ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ ЛЕКСИКИ
Спеціальність 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі методики викладання іноземних мов
Київського національного лінгвістичного університету,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
Смєлякова Лідія Петрівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри методики викладання іноземних мов
Офіційні опоненти: |
доктор педагогічних наук, професор
Тарнопольський Олег Борисович,
Дніпропетровська академія бізнесу та права,
завідувач кафедри методики, педагогічної комунікації та нових технологій у навчанні іноземних мов
кандидат педагогічних наук, професор
Чекаль Галина Степанівна,
Київський національний лінгвістичний університет,
професор кафедри інформатики та технологій навчання
Провідна установа |
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра англійської філології,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “12” лютого 2002 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.01 у Київському національному лінгвістичному університеті за адресою: 03680 м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (03680 м. Київ, вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий “10 ” січня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Бігич О.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Успіх процесу навчання студентів будь-якого виду іншомовної мовленнєвої діяльності значною мірою залежить від раціонального та ефективного використання допоміжних засобів як одного з найважливіших компонентів навчального процесу при оволодінні іноземною мовою. В сучасних умовах підвищеного обсягу інформації та бурхливого розвитку техніки перед викладачами постають завдання презентації нового матеріалу при максимальній кількості інформації за одиницю часу, ефективної організації навчального процесу та забезпечення об'єктивного контролю його результатів. Ці завдання можна вирішити шляхом використання сучасних технічних засобів навчання, які виконують інформаційну, керуючу, контролюючу та виховну функції у навчальному процесі з іноземної мови у вищому закладі освіти (ВЗО).
Останнім часом у наукових працях приділяється багато уваги аудіо-візуальним засобам інформації. Відомі нам дослідження дають підстави говорити про переваги використання засобів аудіовізуальної наочності в навчальному процесі (М.В.Антипін, Н.Ф.Бориско, М.Ф.Васильєв, В.М.Кузнецов, Г.Г.Левченко, О.О.Пильцин, Р.М.Путиліна, Л.Д. Цесарський, S.P.Corder, J.P. Cranston, T.M.Mannon, I.McWilliam та ін.).
Мотиваційно-розвиваюча роль аудіовізуальних засобів інформації висуває їх на одне з перших місць серед технічних засобів навчання. Такі засоби стимулюють розвиток внутрішнього мовлення як основи мовленнєво-розумової діяльності, взаємопов'язують функціонування механізмів мовленнєвої діяльності, таких як мислення, сприймання, увага та пам'ять, підтримують інтерес, стимулюють іншомовну мовленнєву діяльність та створюють мотивацію. Тільки аудіо-візуальні засоби поєднують у собі мовний та позамовний елементи.
Як показав аналіз психолого-педагогічної та методичної літератури, кіно- та відеофільми мають значну перевагу в порівнянні з іншими аудіовізуальними технічними засобами в процесі навчання іноземної мови і відзначаються високою ефективністю (С.Б.Аблам, Б.О.Альтшулер, Л.В.Банкевич, Н.І.Бичкова, В.В.Єгоров, В.І.Іванова-Циганова, О.Є.Карецький, З.П.Корнєєва, І.М.Кошман, М.В.Ляховицький, Г.М.Шевельова, І.О.Шелінгер, M.Allan, S.P.Corder, M.Danesi, P.Fleetwood-Walker, T.Gibson, C.Jamet, I.McWilliam, A.Mollica та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВИКОРИСТАННЯ ФРАГМЕНТІВ ХУДОЖНІХ ВІДЕОФІЛЬМІВ ДЛЯ НАВЧАННЯ СТУДЕНТІВ МОВНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ СОЦІОКУЛЬТУРНОЇ АНГЛІЙСЬКОЇ ЛЕКСИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок