Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> САКРАЛЬНИЙ ТЕАТР У ГЕНЕЗІ ТЕАТРАЛЬНИХ СИСТЕМ

САКРАЛЬНИЙ ТЕАТР У ГЕНЕЗІ ТЕАТРАЛЬНИХ СИСТЕМ

Назва:
САКРАЛЬНИЙ ТЕАТР У ГЕНЕЗІ ТЕАТРАЛЬНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,44 KB
Завантажень:
483
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ім. П.І.ЧАЙКОВСЬКОГО
УДК 792.01+792.03
Клековкін Олександр Юрійович
САКРАЛЬНИЙ ТЕАТР У ГЕНЕЗІ ТЕАТРАЛЬНИХ СИСТЕМ
Спеціальність 17.00.01 — теорія та історія культури
Спеціальність 17.00.02 — театральне мистецтво
Автореферат на здобуття наукового ступеня
доктора мистецтвознавства
Київ — 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі театрознавства Київського державного інституту театрального мистецтва ім. І.К.Карпенка–Карого Міністерства культури і мистецтв України
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор
Баканурський Анатолій Григорович,
завідувач кафедри культурології Одеського національного політехнічного університету
Міністерства освіти і науки України
доктор мистецтвознавства, доцент
Горпенко Володимир Григорович,
професор кафедри журналістики Київського міжнародного університету
Міністерства освіти і науки України
доктор мистецтвознавства, професор
Скуратівський Вадим Леонтійович,
професор кафедри телережисури Київського державного інституту театрального мистецтва ім.І.К.Карпенка–Карого, член–кореспондент Академії мистецтв України
Міністерства культури і мистецтв України
Провідна установа: Інститут мистецтвознавства, фольклористики
та етнології ім. М.Т.Рильського НАН України, відділ
театрознавства
Захист відбудеться 16 квітня 2003 р. о 1530 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.005.01 Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, за адресою: 01001, м.Київ–1, вул. Архітектора Городецького, 1/3, 2–й поверх, ауд. 36.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського за адресою: м. Київ–1, вул. Архітектора Городецького, 1/3.
Автореферат розісланий “14 ”березня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат мистецтвознавства, доцент І.М.Коханик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Дослідження присвячене сакральному театрові, його феноменові, динаміці і тій внутрішній єдності, котра організує його зсередини, на рівні системи жанрів, висуваючи на перший план домінантний жанр — містерію, котра й ініціює формування театральних систем. Саме вони — театральні системи, форми і жанри — становлять об’єкт пропонованого структурно–функціонального дослідження, предметом якого є сакральний театр та його роль у генезі театральних форм і жанрів. Усвідомлення цього механізму мусить дати відповідь на визначене метою дослідження практичне питання: який мінімальний збіг об’єктивних обставин обумовлює народження нових театральних систем і сценічних жанрів, яка сила ініціює жанрогенезу.
Виходячи з предмету і мети, окреслюються й завдання дослідження, спрямовані на визначення: основних понять — морфологічних одиниць сценічного мистецтва (“театр”, “театральність”, “система”, “сценічний жанр”, “театральна форма” тощо), а також категорій та понять сакрального театру (“сакральне”, “міф”, “культ”, “обряд”); основних систем містерійного театру та етапів їхнього становлення — тобто кола явищ, які можуть бути віднесені до сакрального театру — зокрема до жанру містерії, а також до жанрів дотичних або похідних від неї (передусім це “еталонні” містерії античності й середньовіччя, котрі найповніше співвідносяться з уявленням про сакральний театр); особливостей жанру, а також похідних від нього театральних форм, які, використовуючи структуру містерії або окремі її прийоми, подеколи виступають у ролі її імітаторів, симулякрів і двійників.
Така постановка питань видається актуальною, оскільки соціальна роль інтегруючих масових жанрів особливо зростає саме у періоди державотворення.
Тема включена до перспективного плану науково–дослідної роботи Київського державного інституту театрального мистецтва ім.І.К.Карпенка–Карого. У загальноінститутській темі “Проблеми історії українського театрального мистецтва” (Наукова рада з проблем “Національна спадщина і сучасний мистецький процес”) дослідження займає місце теоретичного обгрунтування основних положень щодо визначення ролі сакрального театру у формуванні театральних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: САКРАЛЬНИЙ ТЕАТР У ГЕНЕЗІ ТЕАТРАЛЬНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок