Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Генетична характеристика хлопців-підлітків із конституціональною формою затримки статевого розвитку

Генетична характеристика хлопців-підлітків із конституціональною формою затримки статевого розвитку

Назва:
Генетична характеристика хлопців-підлітків із конституціональною формою затримки статевого розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,18 KB
Завантажень:
94
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ГІГІЄНИ ТА МЕДИЧНОЇ ЕКОЛОГІЇ
АМН УКРАЇНИ ім. О.М.МАРЗЕЄВА.
Дємєнкова Інна Геннадіївна
УДК 576.8.097:616.-692-039.12
Генетична характеристика хлопців-підлітків із конституціональною формою затримки статевого розвитку
03.00.15. – Генетика.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків –2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті охорони здоров’я дітей і підлітків
АМН України (м. Харків)
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Кривич Ірина Пантеліївна
провідний науковий співробітник
лабораторії генетичного моніторінгу
Інституту гігієни та медичної екології
АМН України ім.О.М. Марзеєва (м. Київ)
Офіційні опоненти доктор медичних наук
Нікольський Ігор Сергійович
завідувач лабораторією
імуногенетики ІГМЕ АМН України
кандидат медичних наук
Галаган Віра Олексіївна
доцент кафедри медичної генетики,
кліничної алергології КМАПО,
завідуюча МГЦ УДСЛ ”ОХМАТДИТ”
Провідна установа – Івано-Франківська державна медична академія, кафедра медичної біології та генетики
Захист відбудеться “15” листопада 2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.604.02 Інституту гігієни та медичної екології АМНУ ім.О.М. Марзеєва за адресою: 02660, м. Київ, вул. Попудренка, 50.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці ІГМЕ АМНУ
Автореферат розісланий “19” вересня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Е.М. Омельченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Проблема фертильності являє собою одну з важливих складових організації життя на планеті в цілому. Не випадково в міжнародній програмі ВООЗ “Здоров’я для всіх до 2000 року” питанням регуляції народжуваності і умовам для відтворювання здорового потомства приділяється велика увага; складено спеціальну програму ВООЗ по репродукції людини. Мета її – організація наукових досліджень з питань регуляції народжуваності і неплідності [Л.І.Іванюта,1996]. За визначенням експертів ВООЗ (1995), близько 100 млн. подружніх пар неплідні і їх кількість з кожним роком збільшується. Поряд із збільшенням кількості неплідних шлюбів зростає соціальне значення цієї проблеми [Т.В.Овсянникова із співавт.,1998].
За даними літератури, причиною неплідності шлюбу в 45-55% випадків є чоловік. ВООЗ визначено 16 причин чоловічої неплідності, серед них - порушення параметрів сперматогенезу, еякуляції, різні види азооспермії та інш. Як визначено в дослідженнях Російської академії медичних наук, частота порушень репродуктивної функції чоловіків складає 48%. Ендокринні чинники обумовлюють неплідність у чоловіків у 21% випадків [О.Е.Коновалов, 1998]. З цих позицій актуальним є вивчення причин формування однієї з досить розповсюджених ендокринопатій у підлітковому віці - затримки статевого розвитку (ЗСР). І хоч до даного часу зустрічаються праці, в яких цю патологію розглядають як варіант фізіологічного перебігу пубертату, що не потребує корекції [D.J.Rosenfield,1990, С.С.К.Йєна,1998], у вітчизняній ендокринології сформувалась точка зору про необхідність своєчасного виявлення та лікування хлопців-підлітків із ЗСР [Л.М.Скородок із співавт., 1984, О.І.Плєхова із співавт.,2000]. Необхідно враховувати, що діти з цими відхиленнями, які не отримали своєчасного лікування, не витримують учбового навантаження внаслідок стомлювання, страждають морально, бо вступають до життя із зниженою працездатністю [М.А.Жуковский, 1995, О.О.Чистяк, 1994,]. Підлітки з порушеннями статевого дозрівання складають групу високого ризику за розвитком суміжних психічних розладів із відхиленнями у поведінці, ранньою алкоголізацією [А.Ф.Артемчук, 1982, В.В.Лебединский, 1985, О.І.Плєхова, 1998].
Диференційна діагностика двох різних захворювань – конституціональної ЗСР і гіпогонадотропного гіпогонадізму у хлопців в ранній стадії статевого дозрівання (до появи помітних змін статевої системи) є однією з невирішених проблем до цього часу. Високочутливі імунопроби та радіоімунологічні дослідження лютропіну, фолітропіну і тестостерону не повністю вирішують проблему, тому що їх показники можуть перетинатися нормальними і патологічними межами [F.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Генетична характеристика хлопців-підлітків із конституціональною формою затримки статевого розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок