Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНО ОБУМОВЛЕНИХ КОРОЗІЙНИХ ВТРАТ

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНО ОБУМОВЛЕНИХ КОРОЗІЙНИХ ВТРАТ

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНО ОБУМОВЛЕНИХ КОРОЗІЙНИХ ВТРАТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Древаль Ольга Юріївна
УДК 658.588.004.162:620.193.2:504
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА
ЕКОЛОГІЧНО ОБУМОВЛЕНИХ КОРОЗІЙНИХ ВТРАТ
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Теліженко Олександр Михайлович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри управління.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
Мішенін Євген Васильович,
Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, завідувач кафедри теоретичної та прикладної економіки;
кандидат економічних наук
Семененко Борис Анатолійович,
директор експертно-консультаційного центру "Альянс-2000" (м. Суми).
Провідна установа: - Рада по вивченню продуктивних сил України НАН України, відділ методології сталого розвитку та екологічної безпеки (м. Київ).
Захист відбудеться “12“ квітня 2006 року о 17 год. 00 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К .051.01 Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “12” березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними наукових досліджень, частка еколого-економічного збитку від корозії основних виробничих фондів у структурі пореципієнтного збитку промисловості складає близько 50%. Особливо ця проблема актуальна для підприємств основної хімічної промисловості. Складність оцінки корозійних втрат полягає у тому, що вона перебуває на стику різних наук – економіки, екології, хімії. Враховуючи, що найбільший економічний збиток основним фондам завдається атмосферною корозією, головна увага має приділятися дослідженню економічних наслідків від корозії тих засобів виробництва, які знаходяться на відкритих виробничих майданчиках.
Забезпечення ефективного використання виробничих фондів промислових підприємств неможливе без визначення економічної сутності корозійних втрат, їх натуральної та вартісної оцінки, вдосконалення нормативної бази з організації і матеріального забезпечення ремонтних робіт, оптимізації витрат, пов’язаних із впровадженням атмосфероохоронних технологій та ремонтом основних фондів.
Значний внесок у дослідження взаємозв’язків між соціально-економічним розвитком і екологічними процесами, формування загальної теорії економічної ефективності функціонування складних виробничих систем, теорії економічного збитку зробили такі українські вчені: О.Ф. Балацький, Б.М. Данилишин, С.І. Дорогунцов, В.С. Міщенко, Л.Г. Мельник, Є.В. Мішенін, І.В. Недін, І.М. Синякевич, В.Г. Сахаєв, В.М. Степанов, В.М. Трегобчук, А.М. Федорищева, С.К. Харичков, В.Я. Шевчук та ін. Вагомий внесок у розвиток теорії економічного збитку зробили зарубіжні вчені: К.Г. Гофман, А.О. Гусєв, Г.О. Моткін, І.М. Потравний, Р. Коуз, А. Пігу, А. Ендрес, В. Леонтьєв та ін. Наукові основи економічної оцінки збитку основним засобам виробництва, у тому числі і збитку пов’язаному з їх корозією, були сформовані у працях О.Ф. Балацького, А.І. Кот, Л.Г. Мельника, В.Л. Маяровського, А.Ю. Жулавського, Б.А. Семененка та ін.
Разом з тим наукові дослідження проблем економічної оцінки екологічно обумовлених корозійних втрат, не зважаючи на отримані результати та накопичений досвід повинні, на наш погляд, поглиблюватися у напрямку вдосконалення класифікації збиткоутворюючих факторів та втрат обумовлених корозією; формування механізму компенсації корозійних втрат; вдосконалення науково-методичних підходів до визначення оптимальних термінів служби обладнання, будівель та споруд, які функціонують в умовах забрудненого навколишнього середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА ЕКОЛОГІЧНО ОБУМОВЛЕНИХ КОРОЗІЙНИХ ВТРАТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок