Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІГРАЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ДИНАМІКУ НАСЕЛЕННЯ І ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ

МІГРАЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ДИНАМІКУ НАСЕЛЕННЯ І ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ

Назва:
МІГРАЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ДИНАМІКУ НАСЕЛЕННЯ І ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,37 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
РОМАНЕЦЬ Оксана Федорівна
УДК 911.3:711.3:63
МІГРАЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ДИНАМІКУ НАСЕЛЕННЯ І ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ
Спеціальність 11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор географічних наук, професор
Жупанський Ярослав Іванович,
Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри географії і картографії України
Офіційні опоненти:
доктор географічних наук
Хомра Олександр Ульянович,
старший науковий співробітник Національного інституту українсько-російських відносин при Раді національної безпеки і оборони України.
кандидат географічних наук
Ровенчак Іван Ілліч,
кафедра економічної та соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка
Провідна установа:
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра економічної і соціальної географії
Захист відбудеться 22 грудня 2000 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.05 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. П. Дорошенка, 41, ауд. 26).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 22 листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор географічних наук Волошин І. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми полягає в тому, що міграція як суспільний процес набула особливої актуальності в Україні, загалом, і в Західній Україні, зокрема, з кінця 80-х – початку 90-х рр. нашого століття. Пояснюється це, передусім, її глобальними масштабами, зміною кардинальної регіональної політичної ситуації, регіональним характером ходу економічних змін, особливостями історичного розвитку регіону, менталітетом його мешканців, тісним взаємозв’язком сучасної міграції як із деінтеграційними, так із інтеграційними процесами тощо. В загальному міграційному контексті зростаючого значення набувають зовнішні (поза межі держави, до складу якої входить кожен конкретний регіон дослідження) переміщення громадян, хоча провідними залишаються внутрішні (у межах держави) механічні рухи мешканців. Міграція за своєю сутністю – це соціальні відносини, які виникають і розвиваються в результаті налагодження чи порушення різнобічних зв’язків між особистістю, групою, колективом або утворенням, з одного боку, та державою, нацією, суспільством, з іншого боку. Тому можна констатувати, що міграція набула глобального характеру, перейшовши з субконтинентального на континентальний і загально-планетарний рівень. Її феном зачепив такі структурні складові континентів як групи країн, окремі держави, регіони держав, адміністративні одиниці останніх як найвищого, так і найнижчого рівнів.
Гострота міграційної проблеми пов’язана з вирішенням завдань, що виникають перед державними органами через міграційні процеси, які у межах окремих держав, зокрема нашої, доцільно означити як сукупність суспільно-економічних територіально-міграційних умов. Вони формуються у державно-міграційні комплекси (ДМК) – найвищу ієрархічну територіальну міграційну структуру, яка диференціюється на регіональні (обласні) міграційні комплекси (РМК), локальні (районні) міграційні комплекси (ЛМК) і мікролокальні (поселенські) міграційні комплекси (ММК).
Актуальність проступає в системному аналізі міграційних процесів, практичному осмисленні, політичному усвідомленні і всебічному врахуванні світоглядно-політологічних аспектів, які пов’язуються з соціокультурною мобільністю населення, динамікою і статикою його переміщень. Необхідність висвітлення в такому ракурсі міграційних зрушень пояснюється унеможливленням їхнього безконтрольного і спонтанного еволюціонування, деструктивного впливу на соціальну інфраструктуру, політичне та духовно-культурне життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МІГРАЦІЇ ТА ЇХ ВПЛИВ НА ДИНАМІКУ НАСЕЛЕННЯ І ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок