Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛІВ І УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ В 1900 – 1907 рр.

СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛІВ І УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ В 1900 – 1907 рр.

Назва:
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛІВ І УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ В 1900 – 1907 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,72 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
НЕПОРОЖНЯ ГАННА АНДРІЇВНА
УДК 94 (477) "1900/1907"
СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛІВ І
УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ В 1900 – 1907 рр.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України історичного факультету Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.
Науковий керівник: ? доктор історичних наук, професор
БОРИСЕНКО ВОЛОДИМИР ЙОСИПОВИЧ,
завідувач кафедри історії України
Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.
Офіційні опоненти: ? доктор історичних наук, професор Шип Надія
Андріївна, завідувач кафедри гуманітарних наук Української академії зовнішньої торгівлі;
? кандидат історичних наук, старший науковий співробітник-консультант сектору суспільних наук науково-організаційного відділу Президії НАН України Попик Володимир Іванович;
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Захист відбудеться 31.05.2002 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 в Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий 29.04.2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор історичних наук О.І.Гуржій
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлюється насамперед її недостатньою дослідженістю у вітчизняній історіографії. Разом з тим, вчителі й учнівська молодь України на початку ХХ ст. брали найактивнішу участь у боротьбі прогресивних сил суспільства проти державної системи Російської імперії, за створення Української держави як головної запоруки вільного розвитку народу. Без з’ясування ставлення учителів і учнівської молоді до тогочасних проблем України неможливо комплексно відтворити розстановку основних рушійних сил суспільно-політичного руху, визначити їх роль у послабленні державної системи Російської імперії та згуртуванні національно-патріотичних сил для боротьби з царизмом.
На сучасному етапі творення незалежної Української держави з усією актуальністю постають не тільки політичні, соціально-економічні, але й ідеологічні та культурно-освітні проблеми. Від їх правильного розв’язання залежить історична доля як Української держави, так і української нації. Уроки минулого є досить актуальними і корисними при вирішенні сучасних проблем у національній політиці, освітній галузі, взаєминах уряду з молодіжним рухом та інтелігенцією. Все це і зумовлює наукову значимість і актуальність дисертаційного дослідження.
Зв’язок теми дисертації з науковими темами, програмами, планами. Дисертація виконувалася згідно наукової тематики кафедри історії України історичного факультету Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова “Наукові проблеми гуманітарних наук”.
Об’єктом наукового пошуку стала суспільно-політична діяльність вчителів і учнівської молоді України 1900 – першої половини 1907 рр. спрямована проти суспільно-політичної системи Російської імперії, на боротьбу за повалення самодержавного ладу, здобуття широких прав для українського народу і створення Української держави.
Предметом дослідження визначено роль вчителів початкових і середніх шкіл, а також учнівської молоді України, до складу якої відносились учні середніх світських і духовних навчальних закладів, у суспільно-політичному русі початку ХХ ст.
Мета дослідження полягає у науковому розкритті опозиційної суспільно-політичної діяльності вчителів і учнівської молоді України в 1900 – першій половині 1907 рр.
Для її досягнення поставлені такі основні завдання:

проаналізувати стан наукової дослідженості та джерельної бази проблеми;

визначити характер протидії вчителів панівній суспільно-політичній системі Російської імперії в 1900 – 1904 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНА ДІЯЛЬНІСТЬ УЧИТЕЛІВ І УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ УКРАЇНИ В 1900 – 1907 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок