Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Проблема об’єктивності ідеального в соціально-економічній реальності

Проблема об’єктивності ідеального в соціально-економічній реальності

Назва:
Проблема об’єктивності ідеального в соціально-економічній реальності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,77 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
МОЛОДЦОВ БОРИС ІВАНОВИЧ
УДК 141.7 (043)
Проблема об’єктивності ідеального
в соціально-економічній реальності
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та соціології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Кононов Ілля Федорович, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри філософії та соціології
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Гаврилов Микола Іванович, професор
кафедри соціології управління
Донецького державного університету управління
Кандидат філософських наук, доцент
Дичковська Галина Орестівна, доцент кафедри
філософії Прикарпатського національного
університету імені В. Стефаника
Захист відбудеться „20” червня 2008 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.06 в Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул.. Університетська,24, головний корпус, кафедра філософії.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул.. Університетська,24).
Автореферат розісланий „20” травня 2008 р.
Учений секретар Целик Т.В.
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент


Підписано до друку 14. 05. 2008 р. Формат 60х90/16.
Ум. друк арк. 0,9. Обл..-вид. арк.. 0,9
Тираж – 100 прим. Зам. №
Видавництво „Альма-матер”
Луганського національного університету імені Тараса Шевченка
м. Луганськ
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Реалії нашого сьогодення звертають на себе увагу перш за все небаченою проблематизацією всього людського буття і, зокрема, кризою існуючих форм соціальної реальності. Набуваючи все більшої влади над природною стихією довколишнього середовища, людина «раптом» стала гостро відчувати амбівалентність, незрозумілу зворотність існуючих форм свого соціального простору. Вони все більш демонструють свою принципову невизначеність, існування як «зазору», чогось поза-розумового в логічному розгортанні соціальної реальності. Здавалося б констатація цього факту може вести лише до ірраціоналізму. Але виникає питання, чи не є виявлення «зазору», або «складки» в розгортанні форм соціальної реальності проявом її власного розуму, який не може бути узагальненим в людському розумі внаслідок кінцевого характеру останнього? Це примушує філософську думку ще раз і ще раз звертатися до дослідження фундаментальних проблем у відносинах між формами суспільної свідомості людини та стихією її об’єктивного суспільного буття. Лише в разі такого звернення відкривається можливість раціонального виходу за межі логоцентризму класичної філософської традиції та виявлення нової форми обґрунтування буття людини й суспільства. Причому слід відмітити, що ця можливість веде до розширення сфери компетенції розуму через виявлення в самій об’єктивній тканині суспільного буття – в сфері соціально-економічної реальності – здатності до ідеалізації власного змісту.
Тим самим, на порядку денному постає завдання виявлення специфічних рис цієї іманентної самому буттю форми, що наповнює його значенням і змістом, тобто власною об’єктивною ідеальністю.
Про об’єктивний характер ідеального, розглядаючи його в руслі матеріалістичної філософської традиції, вперше голосно і впевнено заявив Е. В. Ільєнков. Для нього ідеальне народжується в формах активної предметно-практичної діяльності людини і виявляється тільки a posteriori у формах суспільної свідомості як план, проект, образ цієї діяльності, що має предметне існування, тому дійсно співвідноситься з самою об’єктивною реальністю. Внаслідок цього ідеальне і виступає щодо форм індивідуальної й суспільної свідомості як щось зовнішнє, подібне на саму об’єктивну реальність і здебільшого сприймається безпосередньо як сама об’єктивна реальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Проблема об’єктивності ідеального в соціально-економічній реальності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок