Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ВИСЛОВЛЕНЬ ВІДМОВИ В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСІ

СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ВИСЛОВЛЕНЬ ВІДМОВИ В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСІ

Назва:
СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ВИСЛОВЛЕНЬ ВІДМОВИ В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ОДАРЧУК Наталія Андріївна
УДК 801.5 + 802.0
СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ВИСЛОВЛЕНЬ ВІДМОВИ
В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСІ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі практики англійської мови Волинського державного університету імені Лесі Українки.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
Сєрякова Ірина Іванівна,
Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра граматики та
історії англійської мови, доцент
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Старикова Олена Миколаївна,
Український інститут лінгвістики
і менеджменту, кафедра прикладної
лінгвістики, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Єршова Олена Павлівна,
Черкаський інститут соціального
управління, економіки і права, кафедра іноземних мов, завідувач кафедри
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра іноземних
мов для гуманітарних факультетів,
Міністерство освіти і науки України,
м. Львів
Захист відбудеться “27” лютого 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Велика Васильківська, 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Велика Васильківська, 73).
Автореферат розісланий “ 24 “ січня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Калита А. А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний стан мовознавства характеризується підвищеним інтересом науковців до проблем комунікації та дискурсивної поведінки її учасників. Дослідження у сфері комунікативної лінгвістики спрямовуються на всебічне вивчення мовленнєвих явищ (І.В.Галактіонова, А.Тцуі) та соціального контексту (Г.Г.Почепцов (мол.), Л.П.Крисін, Ю.І.Мірошников) з урахуванням теорії аргументації (С.О.Тєрєхов, Р.В.Хвощевський), теорії мовленнєвих актів (Н.Д.Арутюнова, Ф.Єємерен, Р.Гроотендорст) та теорії міжособистісної взаємодії (О.А.Романов, С.О.Сухих, А.Утцумі, О.В.Юр’єва).
Функціональний підхід до опису мовних явищ зумовлює необхідність дослідження словесної тканини дискурсів крізь призму концептуальних орієнтирів (В.В.Богданов, Дж.Келлі, Р.С.Перибаньягам), мотивів, цільових настанов (Л.І.Гришаєва, Н.О.Шевченко), емоційних (В.В.Жура, Я.О.Покровська) і вольових станів мовця (Дж.Ріс-Міллер, Н.Б.Шершнєва). При цьому увага дослідників зосереджується на вивченні некооперативних форм спілкування (Н.К.Данилова, К.Ф.Сєдов), до яких належать дискурси відмови, а також на здійсненні лінгвістичної інтерпретації суб’єктів комунікативної взаємодії (В.І.Ільченко, О.В.Китиця).
Прагматизація часо-просторових зв’язків та соціальних взаємин позначається на філософії “Я” мовця, його способах взаємодії з дійсністю, відтак на характері міжособистісних взаємин. Це спричиняє переорієнтацію лінгвістичних пошуків у бік дослідження варіативності змісту одиниць мовлення. Комунікативна лінгвістика долучається до аналізу явищ, дотичних до змісту відмови, а саме: вербального конфлікту (С.Г.Ільєнко, А.С.Кармін, О.А.Романов), мовної агресії (В.Г.Байков, Р.Берон, Д.Річардсон, І.Д.Чаплигіна), комунікативного дискомфорту (О.М.Мартинова) та невдач (О.М.Єрмакова, Н.К.Кнева, Л.Л.Славова, О.К.Теплякова), комунікативних збоїв (Б.Лі, Л.Фестингер), комунікативних девіацій (Ф.С.Бацевич), дискурсивних аномалій. Зазначені комунікативні ситуації починають вивчатися через фактори негативно-вольових станів мовців (Л.В.Короткова, М.Меколі), мовного авторитаризму й автократії (І.В.Баракіна, К.В.Піщиков, О.О.Пушкін).
Закріпленість непоступливої позиції мовця шляхом вияву його інтенційно-вольових настанов властива его- та автоцентричним дискурсам, що відбивається у дискурсах відмови. До цього часу висловлення відмови (ВВ) англомовного соціуму не були об’єктом окремого дослідження ні у вітчизняному, ні в зарубіжному мовознавстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СЕМАНТИКА ТА ПРАГМАТИКА ВИСЛОВЛЕНЬ ВІДМОВИ В АНГЛОМОВНОМУ ХУДОЖНЬОМУ ДИСКУРСІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок