Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ПОБУДОВИ НЕПОВНОЗВ’ЯЗНИХ АСОЦІАТИВНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ПОБУДОВИ НЕПОВНОЗВ’ЯЗНИХ АСОЦІАТИВНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ПОБУДОВИ НЕПОВНОЗВ’ЯЗНИХ АСОЦІАТИВНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕМАТИЧНИХ МАШИН І СИСТЕМ
Дехтяренко Олексій Костянтинович
УДК 681.5
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ПОБУДОВИ НЕПОВНОЗВ’ЯЗНИХ АСОЦІАТИВНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ
05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Різник Олександр Михайлович,
Інститут проблем математичних машин
і систем НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор технічних наук,
професор
Гладун Віктор Полікарпович,
Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова
НАН України,
провідний науковий співробітник,
в.о. завідувача відділу
кандидат технічних наук
Гольцев Олександр Дмитрович,
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем
НАН та МОН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Національний технічний університет України "КПІ",
кафедра автоматизованих систем обробки інформації і
управління, м. Київ.
Захист відбудеться “ 11 ” жовтня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.204.01 в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ - 187, проспект Академіка Глушкова, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, Київ - 187, проспект Академіка Глушкова, 42.
Автореферат розісланий “ 29 ” _серпня__ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Ходак В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Асоціативна пам'ять (АП) займає помітне місце у світі сучасної інформатики та інформаційних технологій. Системи на базі АП широко використовуються для зберігання і пошуку інформації, в задачах штучного інтелекту, для виконання паралельних обчислень тощо. Крім того, методи АП застосовуються для моделювання процесів роботи мозку і психічної діяльності, оскільки живим істотам притаманна саме асоціативна обробка інформації на відміну від адресних операцій, на яких основані традиційні моделі комп’ютерної пам’яті.
Серед різних методів реалізації асоціативної пам’яті особливе місце займає нейромережевий підхід. Модель нейронної асоціативної пам’яті (НАП) являє собою приклад обробки інформації за допомогою розподіленої динамічної системи, складеної з багатьох простих, пов’язаних між собою, елементів – нейронів. Велика сукупність цих елементів наділяє систему нетривіальною поведінкою, зокрема, здатністю до асоціативної обробки інформації. Принцип розподіленості забезпечує такі переваги, як стійкість до помилок у даних і у функціонуванні самих елементів системи, а наявність швидких неітеративних алгоритмів навчання і можливість використання в задачах оптимізації вигідно вирізняє асоціативні мережі серед інших нейропарадигм.
Однак при використанні асоціативних нейронних мереж існує ряд складнощів, однією з яких є вимога повнозв’язності вихідної моделі. Ця вимога призводить до квадратичної залежності кількості міжнейронних зв’язків від кількості самих нейронів. А оскільки кількість нейронів визначає розмірність даних, з якими оперує мережа, стають зрозумілими й обмеження, з якими стикаються при програмній і апаратній реалізаціях асоціативних нейромереж.
За останні роки в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за участю автора здійснено низку досліджень асоціативних нейронних мереж, що дозволили значно поліпшити характеристики НАП та запропонувати нові напрямки вирішення проблем її ємності та зв’язності.
Дана робота покликана надати теоретичний і експериментальний аналіз моделям неповнозв’язної НАП (ННАП), з’ясувати вплив архітектури мережі на її асоціативні якості, запропонувати алгоритми побудови як архітектури, так і знаходження значень міжнейронних зв’язків, які б збільшували ємність пам’яті неповнозв’язної моделі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ПОБУДОВИ НЕПОВНОЗВ’ЯЗНИХ АСОЦІАТИВНИХ НЕЙРОННИХ МЕРЕЖ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок